۲۱ نکته برای افزایش فالوئر لینکدین به صورت واقعی!

لینکدین
زمان مطالعه: 7 دقیقه

رشد تعداد فالوئرها در صفحه لینکدین یکی از باارزش‌ترین اهداف بازاریابی در این پلتفرم است. این افزایش می‌تواند شما را به حجم بزرگتری از مخاطبان ارگانیک برساند و بینش قوی‌تر نسبت به آنان ایجاد کند. در ایجاد یک اجتماع در لینکدین، این یک مرحله مهم است.

در ادامه نکاتی گفته می‌شود که شما را در جهت شروع فعالیت در لینکدین و یا در ارتقای صفحه خود به سطح بعدی راهنمایی می‌کند.

فهرست عناوین

راه‌های افزایش فالوئر لینکدین کدامند؟

افزایش فالوئر لینکدین

پیش از آن‌که هر قدمی بردارید، ابتدا مطمئن شوید که صفحه لینکدین شرکت شما کامل است و برای آن جامعه‌ای که مورد هدف شماست، جذابیت دارد. صفحاتی که اطلاعات آن‌ها کامل است، ۳۰٪ بیشتر دیده می‌شود و اگر محتوای صفحه شرکت شما برای افرادی که مخاطبان هدف شما محسوب می‌شوند، مفید و کاربردی باشد این بازدیدها به احتمال بیشتری منجر به فالو کردن شما خواهد شد.

پس وقت از کامل بودن پروفایل خود مطمئن شدید، وقت آن است که در راه افزایش فالوئر لینکدین تلاش کنید. تکنیک‌های زیر برای ایجاد و افزایش فالوئرهای صفحه شما مناسبند. رعایت و پیاده‌سازی نکات پیشرفته زیر حتی به کسانی که صفحه آن‌ها هزاران فالوئر دارد هم توصیه می‌شود.

۱. صفحه خود را از لحاظ سئویی بهینه کنید

صفحه لینکدین خود را برای سرچ شدن بهینه کنید و اطمینان یابید که صفحه‌تان برای موتورهای جستجو مانند گوگل کاملا قابل شناسایی است.

۲. با کارمندان خود تعامل ایجاد کنید

اعضای تیم شما اثرگذارترین دوستان شما در کمک به رشد صفحه هستند. آن‌ها را تشویق کنید که نامتان را در میان دوستان و همکارانی که به حوزه کاری شما علاقه‌مندند مطرح و آن‌ها را با شما آشنا کنند. برای دستیابی به مخاطبان مورد نظر خود در صفحات جدیدی که دایر کرده‌اید، این اساسی‌ترین گام است. اینکه کارمندان شما صفحه‌تان را تگ کرده و مزایای آن را با دنبال‌کنندگان درمیان بگذارند می‌تواند پیشرفت بزرگی باشد.

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  از تاثیر لینکدین بر کسب و کار خود غافل نشوید

همچنین مطمئن شوید که کارمندان شما به درستی و با بیان دقیق موقعیت شغلی نام محل کار خود را در صفحه ذکر کرده‌اند زیرا در این صورت هر فرد جدیدی که آن‌ها را دنبال می‌کند، به فالو کردن صفحه شرکت نیز تشویق می‌شود.

۳. به وب‌سایت خود دکمه فالو اضافه کنید

اضافه کردن دکمه برای هدایت بازدیدکنندگان وب‌سایت به سمت لینکدین شما یکی از ساده‌ترین کارهای موثری است که می‌توانید برای افزایش فالوئر لینکدین انجام دهید. برای کامل کردن این اقدام بهتر است دکمه شما حاوی پیامی با این مضمون باشد که «اگر از محتوای ما لذت برده‌اید، حتما اطلاعاتی که در لینکدین به اشتراک می‌گذاریم نیز علاقه خواهید داشت.»

۴. لینک صفحه را به امضای ایمیل خود اضافه کنید

نکته ساده اما کاربردی بعدی اضافه کردن لینک صفحه لینکدین به امضای ایمیل‌هایتان است که از طریق آن، مخاطب بتوانید مستقیم به صفحه شما برسد. اگر با شخصی به‌طور حرفه‌ای مکاتبه می‌کنید، احتمال اینکه با این روش به صفحه شما جذب شود زیاد است.

۵. لینک صفحه را به پروفایل لینکدین شخصی خود اضافه کنید

یکی دیگر از فرصت‌هایی که به وسیله آن می‌توانید افراد مرتبط را به سمت صفحه اصلی شرکت خود در پلتفرم لینکدین جذب کنید، استفاده از پروفایل شخصی خودتان است. می‌توانید لینک کوتاهی را به قسمت URL وب‌سایت در صفحه لینکدین و یا حتی در هدلاین خود اضافه کنید. مطابق نکته دوم، خوب است از کارمندان خود دعوت کنید که آن‌ها هم همین کار را انجام دهند.

پس اگر پروفایل خود را به صفحه شرکتتان متصل کنید، احتمال آن‌که افراد با فالو کردن شما صفحه شرکت را هم فالو کنند بالا می‌رود.

۶. به طور منظم در صفحه خود محتوا قرار دهید

قرار دادن منظم محتواهای تازه در صفحه، باعث می‌شود به‌طور مداوم در فید دنبال‌کنندگان دیده شوید. صفحاتی که هر هفته دست کم یک محتوا پست می‌کنند، شاهد تعامل دو برابری خواهند بود و این موضوع دسترسی به مخاطبان را افزایش می‌دهد و در نهایت موجب جذب بیشتر مشتریان بالقوه می‌شود.

۷. با هشتگ‌ها در بحث‌های روز شرکت کنید

در هر مطلبی که پست می‌کنید از ۳ تا ۵ هشتگ مرتبط استفاده کنید تا به وسیله محتوای خود به مجموعه‌های مرتبط متصل شوید. همچنین وقتی با کمک هشتگ‌های مرتبط، صفحه لینکدن خود را به اجتماعی که می‌خواهید پیوند می‌دهید می‌توانید در فید از دیدگاه سازمان خود به مطالب واکنش نشان دهید و کامنت بگذارید و با این کار نام کسب‌وکار خود را بیشتر در معرض دید مخاطبان مرتبط قرار دهید.

۸. از مشتریان و هواداران برند خود کمک بگیرید

آیا مشتریان پر و پاقرصی دارید که به شدت طرفدار برند شما باشند و آن را برای آشنایان خود تبلیغ کنند؟ به این دسته از هواداران خود بگویید که افزایش فالوئرهای لینکدین برای شما الویت دارد. شاید آن‌ها بتوانند با نوشتن درباره سازمان شما به شناخته شدن بیشتر شما و گسترش شبکه فالوئرهایتان کمک کنند.

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  چطور از ابزار آنالیتیکس لینکدین استفاده بهینه کنیم؟

۹. محتوای خود را بر اساس آنالیتیکس صفحه‌تان تنظیم کنید

ادمین صفحه لینکدین می‌تواند به آنالیتیکس (تجزیه‌وتحلیل) قوی در مورد صفحه دسترسی داشته باشد و اطلاعاتی نظیر داده‌های دموگرافی فالوئرها و بازدیدکنندگان و میزان تعامل با داده‌های به‌روز شده را رصد کند. با استفاده از این اطلاعات می‌توانید بفهمید کدام محتواها کارآمد بوده و کدام یک با نیاز بازدیدکنندگان و فالوئرهایتان همسو نبوده است.

۱۰. در صفحه خود شرکت‌ها و اینفلوئنسرهای تحسین برانگیز را منشن کنید

آیا شرکت‌ها یا اینفلوئنسرهایی وجود دارند که رقیب شما نباشند و شما برایشان احترام قائلید و دوست دارید با آن‌ها همکاری کنید؟ در محتوایی که به‌روز رسانی می‌کنید، آن‌ها را منشن (@) کنید. با این کار شانس این را پیدا می‌کنید که در شبکه آن‌ها دیده شوید یا آن‌ها پست شما را برای فالوئرهای خودشان بازنشر کنند. اما دقت داشته باشید که در این کار زیاده‌روی نکنید، زیرا این تاکتیک اگر بیش از حد استفاده شود محتوای شما را به اسپم (هرزنامه) تبدیل می‌کند.

۱۱. مقدار زیادی ویدئو و محتوای تصویری به اشتراک بگذارید

در محتواهای خود حتما به طور ترکیبی از تصاویر جالب توجه استفاده کنید. تصاویر منحصربه‌فرد و به‌ویژه ویدئوها در فید بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند و به جلب شدن توجه‌ها به‌سوی برند شما کمک شایانی می‌کنند. به‌طور کلی محتوای تصویری سفارشی در این پلتفرم تعامل بسیار بیشتری برمی‌انگیزند، پس از پست کردن مجموعه‌ای از جدیدترین تصاویر و ویدئوها از رویدادهای مربوط به برند خود اجتناب نکنید.

نکات پیشرفته درباره افزایش فالوئر لینکدین چیست؟

افزایش فالوئر لینکدین

وقتی هسته اصلی را در پلتفرم تشکیل دادید، وقت رشد کردن و گسترش دادن آن است. نکات پیشرفته زیر در زمینه نحوه افزایش فالوئرهای لینکدین به کسب‌وکار شما در حیطه گسترش شبکه خود در این پلتفرم کمک خواهد کرد.

۱۲. کارمندان خود را به مشارکت گروه‌هی در لینکدین تشویق کنید

ویژگی‌های گروه، در ایجاد تعامل و برقراری مکالمه بین افرادی که نسبت به موضوعات مربوط به کسب‌وکار خود علاقه و هیجان دارند، پتانسیل بالایی دارد. وقتی متخصصان شرکت شما به عنوان اعضای اصلی در این انجمن‌ها مشارکت می‌کنند، ضمن ایجاد اعتبار برای شما در زمینه موضوعات کلیدی مربوط به کسب‌وکارتان، به ایجاد آگاهی از برند نیز کمک می‌شود.

۱۳. یک کمپین تبلیغاتی راه‌اندازی کنید

رشد صفحه لینکدین برای تمامی برندهای تبلیغاتی در این پلتفرم، هدف بزرگی محسوب می‌شود. با استفاده از قالب تبلیغاتی قابل پیگیری لینکدین یک کمپین تبلیغاتی پویا راه‌اندازی کنید. با بهره‌گیری از قابلیت‌های قدرتمند این پلتفرم در هدف‌گیری مخاطبان مرتبط به افزایش فالوئر لینکدین خود کمک کنید.

۱۴. یک برنامه حمایت از کارکنان اتخاذ کنید

  این مورد مکمل نکته دوم است که ساختار رسمی در زمینه تعامل کارکنان شرکت شما ایجاد می‌کند. با ابزاری نظیر Elevate در لینکدین، اشتراک‌گذاری مطالب و تبلیغ صفحه‌تان را برای اعضای تیم خود آسان کنید.

۱۵. مدیران ارشد اجرایی را به منشن کردن صفحه خود تشویق کنید

برجسته‌ترین چهره‌ها در کسب‌وکار شما اغلب شبکه‌های حرفه‌ای بزرگی دارند. اگر آن‌ها همواه درباره صفحه لینکدین شرکت شما بگویند و به آن لینک بدهند، به افزایش فالوئر لینکدین شما کمک می‌شود.

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  راهنمای قدم به قدم بازاریابی با لینکدین

۱۶. افراد را به مشارکت در پست‌های خود تشویق کنید

وقتی اعضای لینکدین از طریق واکنش به پست شما و نظر دادن با آن تعامل برقرار می‌کنند، محتوای شما در معرض دید عده بیشتری از مخاطبان قرار می‌گیرد؛ حتی مخاطبانی خارج از حلقه فالوئرهایتان. ببینید برای تشویق افراد به مشارکت و ابراز نظر در پست‌های شما چه کارهایی می‌توانید انجام دهید. همچنین به یاد داشته باشید که با نظراتی همان‌قدر ارزشمند به آن‌ها پاسخ دهید. هرچه موضوعات تعامل بیشتری داشته باشند، احتمال وایرال شدن پست هم بیشتر است.

۱۷. صفحات رقبای خود را تحلیل کنید

بررسی رقبا از هر جنبه در دیجیتال مارکتینگ اهمیت دارد. شما باید بررسی کنید که دیگران در لینکدین خود چه کارهایی انجام می‌دهند، نه به این خاطر که شما همان را تکرار کنید، بلکه برعکس؛ فضاهایی که رقیب در آن وارد نشده را شناسایی کرده و کارهایی انجام دهید که اعضای لینکدین در صفحات دیگر ندیده‌اند.

۱۸. صفحات ویترین بسازید

صفحه ویترین یک افزونه وابسته به صفحه لینکدین شماست که برای نمایش بیشتر برند از آن استفاده می‌شود. اگر برای برند خود صفحه ویترین طراحی کنید، نقاط ورودی بیشتری برای صفحه اصلی شما ایجاد می‌شود. اما با ایجاد ویترین برای هر محصول، امکان حضور افراد در صفحه اصلی لینکدین خود را کاهش ندهید. بهتر سات از این ویژگی به صورت حساب‌شده استفاده کنید (مثلا برای خطوط تجاری).

۱۹. با اینفلوئنسرها هماهنگ شوید

در روابط اینفلوئنسر مارکتینگ، تولید مشترک محتوا یک موضوع عمده و اساسی محسوب می‌شود.  وقتی شبکه لینکدین شما به حد کافی گسترش یافت، می‌توانید از این روش که سود متقابلی دارد، استفاده کنید. اینفلوئنسر به‌واسطه برند شما بیشتر شناخته می‌شود و برند شما هم در میان مخاطبان او بیش از پیش شناسانده می‌شود.

۲۰. به همه نظراتی که روی پست‌هایتان گذاشته می‌شود، پاسخ دهید

بدیهی است که هر نظری قابل پاسخ‌گویی نباشد اما این‌که پاسخ تمامی نظراتی که بر پست‌های صفحه شما گذاشته می‌شود را به‌صورت فکرشده بدهید، ایده خوبی است. زیرا هم به بیشتر دیده شدن محتوایتان در فید کمک می‌کند و هم اینکه وقتی صفحه‌تان فعال و تعامل‌پذیر باشد، احتمال فالو شدن شما به‌وسیله اعضای این پلتفرم بیشتر می‌شود.

۲۱. آگهی‌های استخدام را در صفحه خود به اشتراک بگذارید

لینکدین یک مقصد محبوب برای جذب افراد به مشاغل گوناگون است. بنابراین استفاده از این صفحه برای استعدادیابی، در کنار بازاریابی می‌تواند دریچه‌ای به روی مخاطبان جدید باز کند.

با پیگیری و تلاش، صفحه لینکدین خود را به سمت رشد و پیشرفت سوق دهید

افزایش فالوئر لینکدین

 یک صفحه لینکدین با محتوای جذاب و فالوئرهای زیاد، مزایای بی‌شماری دارد. مهم نیست صفحه شما در حال حاضر در چه سطحی است، تقریبا همیش فرصت‌هایی برای رشد . گسترش بیشتر شبکه کاری شما وجود دارد. پس حتما از نکات گفته شده استفاده کنید و نتیجه را در قسمت کامنت‌ها با ما و مخاطبان این صفحه به اشتراک بگذارید.

برچسب ها

به اشتراک بگذارید

نظر شما نظر خود را وارد نمایید