چگونه در اینستاگرام چند حساب کاربری داشته باشیم؟

اینستاگرام
زمان مطالعه: 6 دقیقه

اگر کاربر حرفه‌ای در شبکه‌های اجتماعی و یا کارآفرین هستید، به احتمال زیاد از امکان داشتن دو حساب کاربری یا بیشتر در پلتفرمی مثل اینستاگرام استقبال خواهید کرد. بله اینستاگرام این امکان را برای شما فراهم کرده که به عنوان مثال اکانت شخصی و پروفایل کسب‌وکار خود را به‌طور همزمان در اپلیکیشن داشته باشید. مدیریت دو اکانت اینستاگرام به طور همزمان ساده‌تر از آن است که فکرش را می‌کنید.

آیا می‌توان همزمان دو اکانت اینستاگرام یا بیشتر را مدیریت کرد؟

پاسخ به سوال بالا مثبت است. شما می‌توانید با اپلیکیشن اینستاگرام ۵ حساب کاربری را به‌طور همزمان مدیریت کنید. برخی اپلیکیشن‌های کمکی مدیریت شبکه‌های اجتماعی نظیر hootsuite نیز وجود دارند که با کمک آن‌ها می‌توانید حتی تعداد بیشتری حساب کاربری را به‌طور همزمان داشته باشید و بخشی از مسئولیت‌ها را نیز با دیگر اعضای تیمتان تقسیم کنید.

مدیریت دو اکانت اینستاگرام در آیفون و اندروید به چه صورت است؟

برای داشتن دو اکانت اینستاگرم یا بیشتر، می‌توانید طبق مراحل زیر، آن‌ها را در اپلیکیشن اینستاگرام در تلفن همراه خود (آیفون یا اندروید) به اکانت اول اضافه کنید.

قدم اول: اینستاگرام را باز کنید و به صفحه پروفایل خود بروید.

قدم دوم: بر روی آیکون تنظیمات کلیک کنید.

تنظیم اکانت دوم اینستاگرام

قدم سوم: بر روی گزینه اضافه کردن اکانت بزنید.

اضافه کردن اکانت دوم اینستاگرام

قدم چهارم: با ضربه بر روی گزینه ورود، وارد قسمت اطلاعات ورودی اکانتی که می‌خواهید اضافه کنید بشوید.

قدم پنجم: برای راحت‌تر شدن کارتان به منظور دسترسی همزمان به چند حساب کاربری با یک ورود، می‌توانید به قسمت تنظیمات بازگردید و گزینه تنظیم ورود به چند اکانت را بزنید.

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  اینستاگرام یا پینترست؟! بهترین گزینه برای کسب‌وکار شما کدام است؟

ورود به اکانت دوم اینستاگرام

قدم ۶: حساب کاربری که می‌خواهید به آن وارد شوید را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که هر کسی دسترسی به یکی از این اکانت‌ها را داشته باشد، می‌تواند به تمام حساب‌های دیگر نیز وارد شود.

اکانت دوم اینستاگرام

قدم‌های ۱ تا ۴ را برای هرحساب کاربری که می‌خواهید اضافه کنید، انجام دهید.

نحوه جابه‌جایی بین اکانت‌های اینستاگرام چگونه است؟

قدم اول: از صفحه پروفایل خود بر روی نام کاربری که در قسمت بالا سمت چپ قرار گرفته کلیک کنید.

قدم دوم: اکانتی که می‌خواهید استفاده کنید را انتخاب نمایید.

جابه‌جایی بین اکانت‌های اینستاگرام

حساب کاربری انتخاب شده باز می‌شود.

قدم سوم: حالا می‌توانید هر کاری اعم از انتشار پست، لایک، کامنت و تعامل را انجام دهید. وقتی کارتان تمام شد و آماده جابه‌جایی بین اکانت‌ها بودید، دوباره بر روی نام کاربری بزنید تا بتوانید اکانت دیگری را که می‌خواهید انتخاب کنید.

فراموش نکنید که در این حالت شما همچنان درون اکانت آخری که در آن فعالیت کردید هستید، بنابراین همیشه پیش از آن‌که محتوایی ارسال کنید اطمینان یابید که روی همان حساب کاربری هستید که می‌خواهید مطلبی در آن پست کنید.

چطور می‌توان در دو اکانت اینستاگرام پست گذاشت؟

پس از آن که دو یا چند حساب کاربری را به اپلیکیشن اینستاگرام خود اضافه کردید، می‌توانید در هرکدام از آن‌ها فعالیت کنید و پست بگذارید. در بالا مراحل دسترسی به اکانت دوم اینستاگرام توضیح داده شد. از همان راه می‌توانید به هر یک از اکانت‌ها وارد شوید و مطابق معمول پست بگذارید.

برای جلوگیری از اشتباه، به تصویر پروفایل توجه کنید. عکس پروفایل در برخی از نماها ممکن است بسیار کوچک نشان داده شود بنابراین تصویر متمایزی انتخاب کنید تا با دیدن آن همواره مطمئن باشید که محتوا را در حساب کاربری درستی منتشر می‌کنید.

چگونه می‌شود یکی از اکانت‌های اینستاگرام را از اپلیکیشن حذف کرد؟

ممکن است به هر دیلیل دیگر نخواهید از یکی از اکانت‌های اینستاگرام خود استفاده کنید. مثلا دیگر برایتان کاربرد ندارد و با حذف آن می‌خواهید مطمئن شوید که تصادفا محتوایی در آن ارسال نمی‌کنید. یا این‌که چون می‌توانید فقط ۵ اکانت را به‌طور همزمان مدیریت کنید، بخواهید یک جا خالی کنید و اکانت دیگری باز کنید. بنابراین لازم است که یکی از حساب‌های کاربری را از اپلیکیشن پاک کنید. برای این کار مراحل زیر را طی کنید.

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  IGTV اینستاگرام چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

نکته: اگر ورود به چند اکانت (Multi-Account Login) را فعال کرده‌اید، پیش از حذف یکی از اکانت‌ها باید آن را غیرفعال کنید اما اگر این کار را نکرده‌اید، در مراحل زیر از قدم چهارم شروع کنید.

قدم اول: در پروفایل خود آیکون settings را زده و به بخش تنظیمات و سپس به قسمت Multi Account Login بروید.

قدم دوم: تیک انتخاب آن اکانتی که می‌خواهید حذف کنید را خاموش کنید و سپس در تصویری که ظاهر می‌شود گزینه حذف را انتخاب نمایید.

حذف یکی از اکانت‌های اینستاگرام

در این مرحله ممکن است به نظر برسد که اکانت را به‌طور کامل از اپلیکیشن حذف کردید اما اینطور نیست. تا این قسمت تنها آن را از «ورود به چند حساب کاربری» حذف کرده‌اید. چند قدم دیگر برای حذف کامل آن از اپلیکیشن باقی مانده است.

قدم سوم: به پروفایل خود برگردید و وارد اکانتی شوید که می‌خواهید آن را حذف کنید.

قدم چهارم: به بخش تنظیمات بروید.

قدم پنجم: مطابق تصویر زیر بر روی خروج (نام کاربری مورد نظر) بزنید و در تصویر ظاهر شده بر روی خروج کلیک کنید.

تنظیمات خروج از اکانت اینستاگرام

وقتی به پروفایل خود بازگشتید بر روی نام کاربری خود کلیک کنید، خواهید دید که حساب کاربری حذف شده دیگر در جعبه کشویی وجود ندارد.

توجه کنید که حذف حساب کاربری از اپلیکیشن به معنای پاک کردن دائمی اکانت نیست.

نحوه مدیریت دو اکانت اینستاگرام در کامپیوترهای رومیزی چگونه است؟

اینستاگرام اجازه نمی‌دهد به طور مستقیم از دسکتاپ (Mac و PC) پست آپلود کنید اما با استفاده از ابزار کمکی مدیریت پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی این کار مقدور خواهد بود. این ابزار، دسترسی به ویژگی‌های پیشرفته‌تری نظیر امکان زمان‌بندی و تجزیه‌وتحلیل جزییات را نیز برای شما فراهم می‌کند.

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  استراتژی هشتگ در اینستاگرام

دریافت اعلان‌های دو اکانت اینستاگرام به چه صورت است؟

اگر گزینه دریافت اعلان از حساب‌های کاربری اینستاگرام را روشن کرده باشید، تمامی اعلان‌ها را در گوشی موبایل خود دریافت می‌کنید. نام اکانت مرتبط به محتوای هر اعلان در پرانتز پیش از محتوای آن اعلان نمایش داده می‌شود.

دریافت اعلان‌های اکانت دوم اینستاگرام

کلیک بر روی هر اعلان، صرف‌نظر از آن‌که آخرین بار در کدام حساب کاربری بوده‌اید، شما را مستقیم به همان اکانتی که بر روی اعلانش کلیک کرده‌اید هدایت می‌کند.

اگر هم در حال استفاده از یک اکانت هستید و از اکانت دوم اینستاگرام اعلانی ظاهر شود، بالای صفحه نمایش گوشی نشان داده می‌شود.

مدیریت اکانت دوم اینستاگرام

اگر چند اکانت اینستاگرام را در یک دستگاه مدیریت می‌کنید، ممکن است دریافت اعلان از تمامی آن‌ها به‌صورت یکجا گیج‌کننده باشد. خوشبحتانه می‌توانید نحوه دریافت اعلان‌ها را از هر اکانت به‌طور جداگانه تنظیم کنید.

قدم اول: به قسمت تنظیمات اکانتی بروید که می‌خواهید اعلان‌ها را در آن تنظیم کنید.

قدم دوم: بر روی اعلان‌ها کلیک کنید.

تنظیم اعلان‌های چند اکانت اینستاگرام

قدم سوم: عملی که می‌خواهید اینستاگرام انجام دهد را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از این لحظه تا ۸ ساعت اعلان‌ها را به کل خاموش کنید.

اکانت دوم اینستاگرام

برای تنظیم دریافت اعلان‌های هریک از حساب‌های کاربری اینستاگرام که مدیریت می‌کنید، مراحل بالا را تکرار کنید.

پس دیگر می‌دانید که در اپلیکیشن اینستاگرام می‌توانید ۵ حساب کاربری را به طور همزمان مدیریت کنید. اگر بخواهید تعداد بیشتری اکانت اینستاگرام داشته باشید، باید از ابزار جانبی برای مدیریت آن‌ها استفاده نمایید. اضافه کردن و حذف کردن اکانت‌ها کار سختی نیست. طبق مراحل گفته شده به آسانی می‌توانید این کارها را انجام دهید و با استفاده از امکانات اینستاگرام، حساب‌های شخصی و کاری خود را در یک اپلیکیشن داشته باشید. اگر در این زمینه به نکته جالب‌توجه یا به مشکلی برخوردید، در بخش کامنت‌ها بنویسید.

برچسب ها

به اشتراک بگذارید

نظر شما نظر خود را وارد نمایید