چرا نباید فالوور اینستاگرام بخریم؟

اینستاگرام
زمان مطالعه: 5 دقیقه

امروزه شبکه‌های اجتماعی، از جمله اینستاگرام به بخشی جداناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند و رقابت تنگاتنگی بین کسب‌وکارهای مختلف برقرار کرده‌اند. جذاب بودن محتوای پیج به جذب پیشرفت پیج کمک بسیاری می‌کند، اما اگر بخواهید سریع‌تر به یک چهره مشهور یا برند معروف در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شوید، ممکن است استفاده از میانبرهایی مانند «خرید فالوور اینستاگرام»، شما را وسوسه کند!

در این مطلب سعی کردیم تا به سوالات مهمی که در این باره پیش می‌آید پاسخ بدهیم. همچنین نکات مثبت و منفی خرید فالوور را بررسی کنیم تا راحت‌تر تصمیم بگیرید که آیا این کار اقدام مناسبی است یا خیر؟

خرید فالوور غیرواقعی برای اینستاگرام از چه راه‌هایی ممکن است؟

ربات اینستاگرام

ربات‌های اینستاگرام

ربات‌های اینستاگرام مانند یک کارمند غیرحقیقی برای اینستاگرام شما هستند که انجام یک سری وظایف مشخص را بر عهده دارند. این وظایف عبارت‌اند از ارسال دایرکت، فالو و آنفالو، کامنت گذاشتن و …

از سال ۲۰۱۸ تاکنون، ۹۵ میلیون ربات در اینستاگرام فعال است که تقریباً ۹.۵ درصد از کل کاربران اینستاگرام را تشکیل می‌دهد! شرکت‌هایی در اینستاگرام‌ فعال هستند که با استفاده از ربات‌ها، فرآیندهای خود را خودکارسازی کرده‌اند و به عنوان فالوور، اکانت‌ها را می‌فروشند. در برخی موارد، ربات‌ها حتی ممکن است با استفاده از تصاویر و نام‌های دزدیده شده، هویتی مانند یک شخص واقعی داشته باشند.

ربات‌ها خدمات ۲۴ ساعته را برای پیج شما انجام می‌دهند و به نوعی با مخاطبان‌تان ارتباط می‌گیرند. در این بین بعضی از شرکت‌ها، ربات‌‎هایی را طراحی کرده‌اند که با پرداخت هزینه می‌توانید متناسب با نیاز پیج اینستاگرام خود، از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید. اما منظور ما در این محتوا، ربات‌هایی هستند که حساب‌های کاربری غیرواقعی را به عنوان فالوور به صفحه اینستاگرام شما اضافه می‌کنند.

حساب‌های غیرفعال

برخلاف مورد گفته شده در بالا، همه علاقه چندانی به فالوورهای اضافه شده توسط ربات‌های جعلی ندارند. البته برخی از شرکت‌ها فالوورهایی ‌می‌فروشند که با محتوای شما مشارکت هم دارند! در این حالت، حساب‌هایی ساخته می‌شوند که در گام اول ممکن است تعامل خوبی را با صفحه شما برقرار کنند اما در پایان به عنوان فالوور ارگانیک در اینستاگرام شناخته نمی‌شوند (حتی اگر به صورت خودکار در این اکانت‌ها محتوا تولید شود یا مشارکت غیرحقیقی داشته باشند)  و در دراز مدت، نرخ مشارکت را کاهش می‌دهند.

هنگام خرید فالوورهای اینستاگرام، شما هزینه به ازای هر فالوور را پرداخت می‌کنید اما تضمینی برای افزایش مشارکت فالوورها با صفحه شما وجود ندارد.

با خرید فالوور اینستاگرام مشارکت زودهنگام خواهید داشت اما کم می‌شود!

یکی از کلیدهای موفقیت در الگوریتم‌های اینستاگرام تعامل کاربران است. بنابراین بدون ثبت نظر و لایک کردن محتوای شما توسط مخاطبان حقیقی، محتوای شما به بخش اکسپلور نخواهد رفت.

فالوورهای خریداری شده اینستاگرام ارزش چندانی را در دراز مدت برای پیج شما نخواهند داشت. فالوورهایی که خریداری می‌کنید ممکن است در ابتدای ورود به سایت شما به عنوان یک فالوور، ثبت نظر و مشارکت انجام دهند، اما پس از مدتی ممکن است این تعامل کاهش پیدا کند یا حتی صفر شود.

آیا باید فالوور اینستاگرام بخرید؟

با توجه به مطالب بالا، خرید فالوور اینستاگرام ایده خوبی نیست. فالوورهای خریداری شده احتمالاً ربات یا حساب‌هایی غیرفعال هستند، بنابراین با پست‌های شما تعامل برقرار نخواهند کرد و این به این معنی است که پست های شما در Explore و Feed مخاطبان واقعی شما هم نمایش داده نخواهند شد!

خرید فالوور فیک اینستاگرام

بررسی آسیب‌های احتمالی به اعتبار برند شما

خطرات را به خاطر بسپارید: احتمالاً فالوورهای خریداری شده پستی را لایک نمی‌کنند و کامنتی هم نمی‌گذارند. دقت کنید که اگر شما حجم زیادی فالوور فیک بخرید، ممکن است اعتبار برند شما در ذهن مخاطبان خراب شود.

اگر شما ببینید که بیشتر فالوورهای یک پیج، حساب‌های غیرفعال یا ربات‌ها هستند، آن پیج را دنبال می‌کنید؟ احتمالاً نه. کاربران نیز ممکن است متوجه شوند که تعامل پست‌های شما کم است و همین مورد می‌تواند آن‌ها را از دنبال کردن شما منصرف کند. به عنوان مثال اگر شما ۱۰ هزار فالوور داشته باشید اما هر پست فقط ۴ لایک بگیرد، قطعاً مخاطبان متوجه این موضوع می‌شوند و شما را آنفالو می‌کنند.

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  روش‌های افزایش فالوئر اینستاگرام

خطر فالوور فیک

اختلال در عملکر فعالیت‌های شما در اینستاگرام

در نهایت، اگر برای خرید فالوور، هزینه پرداخت می‌کنید، هزینه فالوورهای با کیفیت و واقعی را نمی‌پردازید. شما در حال پرداخت یک جای خالی هستید و از آنجا که الگوریتم‌های اینستاگرام به شدت روی تعامل مخاطبان حساس است، این روش نمی‌تواند راه‌حل مناسبی برای پیج اینستاگرام شما باشد.

وقت، انرژی و هزینه‌ای را که برای خرید فالوورهای غیرواقعی اختصاص داده‌اید را با تولید محتوای باکیفیت و ایجاد روابط شفاف با مخاطبان واقعی خود جایگزین کنید. اگر محتوای شما جذاب و معتبر باشد، دنبال‌کنندگان وفادار شما بدون نیاز به پرداخت هزینه، پیگیر اخبار مرتبط با برند شما خواهند شد.

رصد شدن و حذف اکانت‌های جعلی توسط اینستاگرام

اخیراً اینستاگرام شرایط استفاده از این اپلیکیشن را برای شناسایی و حذف حساب های غیرمعتبر از سیستم خود به روز کرده است. اینستاگرام هرگونه لایک، فالوور و یا کامنت فیک را با استفاده از هوش مصنوعی تشخیص می‌دهد و حذف می‌کند. با خرید فالوور نیز قوانین اینستاگرام را نقض می‌کنید و ممکن است اینستاگرام روی خوش به شما نشان ندهد.

افزایش فالوور اینستاگرام

اینستاگرام به دنبال حفظ تعاملات واقعی در بستر خود است و فعالیت جعلی یا خریداری شده ممکن است عواقبی را به دنبال داشته باشد، بنابراین سعی کنید مخاطبان خود را به صورت ارگانیک بدست آورید.

روش‌های کاربردی به جای خرید فالوور 

الگوریتم جدید اینستاگرام به تعامل مخاطبان نسبت به تعداد فالوررها امتیاز بیشتری می‌دهد. برای افزایش تعامل مخاطبان راه‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه به تعدادی از ‌آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  1. عمومی (Public) بودن حساب کاربری

ابتدا حساب خود را عمومی (Public) کنید تا کاربران بتوانند صفحه و محتوای شما را ببینند. به این ترتیب، محتوای شما در اکسپلور کاربران ظاهر می‌شود و فالوورهای شما به صورت ارگانیک رشد خواهد کرد.

  1. انتشار محتوای با کیفیت
  • مرحله بعدی، تولید و انتشار پست‌های مختلف است. شما می‌توانید تصاویر، GIFها، فیلم‌ها، بومرنگ ها و مسابقه‌هایی را برای صفحه خود برنامه‌ریزی کنید.
  • با استفاده از عکس‌های با کیفیت، نوشتن کپشن‌های جذاب، ارسال مداوم پست و ایجاد یک سبک منحصر به فرد، می‌توانید پیج خود را از رقبا متمایز کنید و اعتماد مخاطبان را جلب کنید.
  • استفاده از هشتگ‌های مناسب نیز یکی از راه‌های جدب فالوور جدید است.

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  استراتژی هشتگ در اینستاگرام

فالوور ارگانیک اینستاگرام

  • بسته به شخصیت برند شما می‌توانید از شوخ‌طبعی در محتواهای خود استفاده کنید. داشتن آگاهی حسی از نحوه درک مخاطبان از برند شما و انتخاب رویکردهای مناسب تولید محتوا می‌تواند به شما کمک کند.
  1. استفاده از تمام قابلیت‌های موجود در اینستاگرام 

در آخر، از کانال‌های مختلف در این بستر از جمله Instagram Live ،IGTV ،Instagram Stories یا خرید در Instagram استفاده کنید. روش‌های مختلفی برای ارتباط با کاربران وجود دارد و با استفاده از این امکانات، می‌توانید تعامل مخاطب و ترافیک ارگانیک را به صورت همزمان داشته باشید.

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  IGTV اینستاگرام چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

امیدواریم نکات مطرح شده در این محتوا، به شما در  ایجاد یک پیج اینستاگرام حرفه‌ای با کاربران حقیقی کمک کند.

منبع: https://blog.hubspot.com/marketing/buy-instagram-followers

برچسب ها

به اشتراک بگذارید

نظر شما نظر خود را وارد نمایید