ترفندهای موثر برای افزایش لایک اینستاگرام

اینستاگرام
زمان مطالعه: 8 دقیقه

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که تمام کاربران اینستاگرام با آن درگیر هستند این است که «چه راهکارهایی به افزایش لایک اینستاگرام منجر می‌شود؟» اگر بخواهیم برای پاسخ دادن به این سوال شما را تنها یک راهنمایی کنیم، باید بگوییم: مطمئن باشید خریدن لایک یکی از آن راه‌ها نیست!

از خودتان بپرسید چه کاری می‌توانم برای مخاطبانم انجام دهم و چگونه می‌توانم آن‌ها را به صفحه و پست‌های خود علاقه‌مندتر کنم؟ چطور می‌توان پست‌های اینستاگرام را جذاب‌تر کرد؟ پاسخ دادن به این سوالات و تلاش برای حرکت در مسیری که یافته‌اید، باعث بالا رفتن تعداد لایک‌های شما خواهد شد. کافی‌ست صبور و ثابت قدم باشید.

افزایش لایک در اینستاگرام کاری زمان‌بر است که هرگز یک شبه انجام نخواهد شد! چرا که افزایش واقعی تعداد لایک اینستاگرام تنها زمانی رخ خواهد داد که مخاطبان متوجه تمایز شما با پیج‌های مشابه شوند و ارزش ویژه‌ای برای شما قائل باشند. پس اگر به اندازه کافی صبور هستید و گول تبلیغات خرید لایک را نمی‌خورید، احتمالا دنبال کردن ترفندهایی که در ادامه آورده‌ایم، به شما در افزایش لایک اینستاگرام کمک خواهد کرد.

 

راهکارهای افزایش لایک اینستاگرام

 تصاویر معرکه منتشر کنید

گاهی اوقات یادمان می‌رود که عکاسی قبل از اینکه ابزاری برای تبلیغات باشد، یک هنر بود و اینستاگرام نیز از ابتدا ساخته شد تا بستری برای انتشار محتواهای بصری باشد. پس مطمئن باشید که کیفیت تصاویر از آنچه که فکر می‌کنید مهم‌تر هستند. اگر تاکنون به این موضوع بی‌توجه بوده‌اید وقتش رسیده که کیفیت کارتان را بالا ببرید.

برای این کار لازم است عکس‌های باکیفیت‌تری بگیرید، طراحی‌های زیباتر و حرفه‌ای‌تری داشته باشید و اگر خودتان از پس این کار برنمیایید بهتر است با یک عکاس یا گرافیست ماهر و باسابقه همکاری کنید.

 

از هشتگ‌های درست استفاده کنید

از هشتگ‌های درست استفاده کنید

در اینستاگرام، بیشتر از هر شبکه اجتماعی دیگری، هشتگ‌ها مهم هستند. تمام هشتگ‌هایی که در پست‌تان قرار می‌دهید، شانسی برای دیده شدن آن پست و در کل برند شما توسط افرادی کاملا جدید، ایجاد می‌کنند. به همین دلیل خوب است اگر هشتگ‌هایتان را با برنامه‌ریزی و استراتژی انتخاب کنید.

توجه به نکات زیر در هنگام قرار دادن هشتگ‌های یک پست، احتمال موفقیت شما را افزایش خواهد داد:

  • برای قرار دادن هشتگ‌ها در یک پست نه خیلی کلی‌گویی کنید (مثلا #سگ) و نه خیلی ریز شوید مثلا (#سگ_های_ولگرد_تهران).
  • از تعداد موثری از هشتگ‌ها استفاده کنید. البته در این مورد تعداد مشخصی وجود ندارد اما تحقیقات نشان داده پست‌هایی که ۹ هشتگ دارند، بیشترین درگیری با مخاطب را به وجود می‌آورند.
  • هشتگ‌ها را در جای درست قرار دهید. در انتهای پست یا داخل کامنت‌ها بهترین فضا برای قرار دادن هشتگ‌ها هستند.
  • به دنبال خلق یک هشتگ برای برندتان باشید.
  • هشتگ‌ها می‌توانند حاوی اطلاعاتی در مورد شما و برندتان باشند. به نحوی که مخاطب‌تان با یک نگاه به آن‌ها پی می‌برد که شما در کار خود خبره هستید یا برای جذب مخاطب دست به دامن هشتگ‌های زرد و بی‌ربط شده‌اید.
  • از هشتگ در استوری‌ها و بیو هم استفاده کنید.

درست است که هشتگ‌های درون استوری‌ها و همینطور بیو به صورت مستقیم منجر به دریافت لایک نمی‌شوند، اما استفاده استراتژیک از آن‌ها در هر دو بخش، به معنای باز کردن درب‌های اکانت به روی کاربران جدید خواهد بود.

 

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  ۱۰ نکته مهم درباره سایز استوری اینستاگرام

 

مخاطبان‌تان را بشناسید

آیا روی بازار هدف‌تان تحقیق کرده‌اید؟ ایا توجه کرده‌اید که فالوئرهای شما به کدام دسته از پست‌ها توجه و علاقه بیشتری نشان می‌دهند؟ برای اینکه بدانید مخاطب‌تان چه چیزی را لایک می‌کنید،‌ باید آن‌ها را بشناسید.

 

به کپشن پست‌ها توجه کنید

کپشن‌ها به قدری قوی هستند که حتی می‌توانند ضعف شما در تولید مجتوای بصری باکیفیت را جبران کنند. مهم‌ترین بخش نوشتن کپشن این است که بفهمید چه چیزی برای برند شما از همه مهم‌تر و باارزش‌تر است. این آن چیزی است که یک نسخه ثابت ندارد و از فردی به فرد دیگر و از هر کسب‌و‌کاری به کسب‌و‌کار دیگر فرق می کند.

برای مثال ممکن است برای بعضی از صفحات اینستاگرام کوتاه بودن کپشن، آن را به بهترین کپشن ممکن تبدیل کند. گاهی هم برعکس است و پست‌هایی که داستانی را به تفصیل روایت می‌کنند، کاربران را بیشتر راضی نگه می‌دارند. پس شما نیاز دارید تا با توجه به اهداف و مخاطبین خود، در مورد طول کپشن، ادبیات آن و محتویاتش تصمیم بگیرید.

 

لوکیشن را تگ کنید

لوکیشن را تگ کنید

تگ کردن لوکیشن راهی برای این است که مردم بیشتری پیدایتان کنند و با افزایش لایک اینستاگرام روبه‌رو شوید. از طرف دیگر، اگر برندتان فروشگاهی فیزیکی دارد، تگ لوکیشن باعث ایجاد این حس می‌شود که دارید با مشتریان و مشتریان احتمالی نوعی جامعه به وجود می‌آورید. فقط حواس‌تان به دقت مختصات جغرافیایی لوکیشن‌تان باشد تا روی نقشه ظاهر شوید.

 

مداوم پست بگذارید

تمام هدف یک برند در اینستاگرام جلب رضایت فالوئرها و تبدیل آن‌ها به مشتری است. مطمئنا شما دلتان نمی‌خواهد که فالوئرهایتان را آزار دهید اما در عین حال نمی‌خواهید فکر کنند که فراموش‌شان کرده‌اید. داشتن یک تقویم محتوایی و مشخص کردن پست‌های جذاب برای هر روز به شما در جلب توجه مخاطبین کمک خواهد کرد.

علاوه بر این، شما برای افزایش لایک اینستاگرام به پست‌های مرتب نیاز خواهید داشت. نظر بسیاری از کارشناسان شبکه‌های اجتماعی این است که انتشار دو پست در روز می‌تواند باعث افزایش لایک اینستاگرام شود. اما همان‌طور که احتمالا شما هم در جریان هستید، آماده کردن و انتشار دو پست در روز کار راحتی نیست.

خبر خوب این که لازم نیست تمام کارهای خود را  برای آماده کردن و انتشار دو پست در روز رها کنید. ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی به نحوی ساخته و طراحی شده‌اند که می‌توانند این کار را برای شما تسهیل نمایند. به کمک این ابزارها می‌توانید پست‌ها یا استوری‌های اینستاگرامی خود را در یک روز آماده و برای انتشار در روزهای آتی زمان‌بندی کنید.

استفاده از چنین ابزارهایی به شما در مدیریت زمان و پیش‌برد سایر کارهایتان کمک خواهد کرد.

 

تگرولایز، یکی از ابزارهای ایرانی جدید و قوی برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی است که در کنار امکان از پیش زمان‌بندی کردن پست‌ها، ده‌ها امکان دیگر را نیز برای شما فراهم کرده است. برای آشنایی بیشتر و ثبت‌نام در تگرولایز وارد لینک زیر شوید:

ثبت‌نام در تگرولایز

 

پست را زمانی منتشر کنید که فالوورهایتان فعال باشند

درست است که اینستاگرام فید کاربران را به ترتیب انتشار پست‌ها پر نمی‌کند اما الگوریتم این شبکه اجتماعی در هر صورت به تازگی پست‌ها هم توجه نشان می‌دهد. یعنی اگر می‌خواهید مقابل چشم همه قرار بگیرید، باید زمانی پست را منتشر کنید که مخاطب واقعا پای اپلیکیشن باشد.

خب این می‌شود چه ساعتی؟ تحلیل‌ها و آزمون‌خطاهای خودتان، بینش لازم در این زمینه را به وجود خواهند آورد.

 

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  چرا باید اینستاگرام را آنالیز کنیم؟

 

مسابقه لایک کردن

مسابقه لایک کردن

برگزاری مسابقه نیازمند اندکی برنامه‌ریزی است. اما برگزاری مسابقه‌ای با محوریت لایک کردن برای برنده شدن، آسان‌ترین راه افزایش درگیری مخاطبان با برندتان در زمانی مشخص است.

نکته کلیدی در برگزار کردن مسابقات اینستاگرامی حصول اطمینان از این است که جایزه به اندازه کافی برای مخاطب جذابیت داشته و آنقدر خاص باشد که طرفداران واقعی را جذب کند، نه افراد فرصت‌طلب را؛ بنابراین جایزه‌هایی مثل پول نقد یا آیفون را فراموش کنید و اگر برای مثال فروشگاه لوازم آرایش هستید، جایزه مسابقه خود را نیز لوازم آرایش بگذارید.

 

از مردم بخواهید دوستان‌شان را تگ کنند

این ترفند افزایش لایک اینستاگرام، نیازمند اندکی ظرافت است. این را برای پست‌هایی نگه دارید که مردم واقعا دلشان می‌خواهد دوستان‌شان هم ببینند. ضمنا احتمالا لازم باشد یک دلیل هم به آن‌ها بدهید (مثلا جایزه) تا پست‌تان را صرفا از طریق پیام خصوصی برای دوستان نفرستند.

 

پست‌های دیگران را لایک کنید و برایشان کامنت بگذارید

در تلاش مداوم برای بهتر کردن فضای اینستاگرام، الگوریتم این شبکه اجتماعی پست‌های متعلق به اکانت‌هایی که به نظرش به یکدیگر نزدیک هستند را در اولویت پیشنهاد دادن به کاربران می‌گذارد. نزدیک بودن چطور اندازه‌گیری می‌شود؟ با اندازه‌گیری میزان تعامل دو اکانت با یکدیگر.

بنابراین اگر به دنبال افزایش لایک اینستاگرام و گستره مخاطبان‌تان هستید، نباید منفعل باشد. با اکانت‌های دیگر تعامل کنید تا مخاطبان و لایک‌های بیشتری بگیرید.

 

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  ۱۳ روش کاربردی برای افزایش کامنت در اینستاگرام

 

یک جا در تب اکسپلور گیر بیاورید

یک جا در تب اکسپلور گیر بیاورید

تب اکسپلور دنیایی زیبا و سرگرم‌کننده از محتویاتی است که به صورت خاص برای شما شخصی‌سازی شده‌اند. برندهایی که موفق می‌شوند سر از تب اکسپلور درآورند، حسابی در چشم قرار می‌گیرند و کسب‌و‌کارشان پررونق خواهد شد.

اما برندها چطور می‌توانند وارد تب اکسپلور شوند؟ اگر بخواهیم خلاصه بگوییم، باید نرخ تعامل کاربران‌ با شما بالا باشد.

 

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  چگونه در صفحه اکسپلور اینستاگرام قرار بگیریم؟

 

محتواهایی که کاربران برایتان می‌فرستند را منتشر کنید

اگر این کار به درستی انجام شود، انتشار محتواهای ساخته شده به دست کاربران حسابی سرگرم‌کننده خواهد بود، به این دلیل بسیار ساده که در آن‌ها همه‌چیز واقعی است. از این فرصت برای ایجاد تمایل به برندتان استفاده کنید و نشان دهید مشتریان، چقدر شما را دوست دارند.

 

محتواهای پشت صحنه

مردم عمدتا در مورد اتفاقات پشت صحنه کنجکاو هستند و مشتاق کسب اطلاعات بیشتر در این موردند. آن‌ها دوست دارند بدانند که شما یا سازمان‌تان در یک روز شلوغ مشغول چه کارهایی هستید. پس کارهایتان را به آن‌ها نشان دهید و مطمئن باشید که با این کار به لایک‌های زیادی خواهید رسید.

 

فعالیت‌های رقبا را بررسی کنید

فعالیت‌های رقبا را بررسی کنید

ما از شما نمی‌خواهیم تقلید کنید یا به جاسوسی از رقبا بپردازید. منظور ما این است که فعالیت رقبای قوی و جدی خود را زیرنظر بگیرید و از آن‌ها برای پیشرفت الهام بگیرید.

 

از مردم نظرخواهی کنید

کپشن‌های خود را با یک سوال شروع یا تمام کنید. این ساده‌ترین نصیحتی است که دنبال کردن آن منجر به افزایش درگیری مخاطبان‌ با برند شما خواهد شد و افزایش درگیری مخاطبان با برند نیز می‌تواند افزایش لایک اینستاگرام را در پی داشته باشد.

علاوه بر این، با این کار راجع به کیفیت فعالیت و حضورتان در اینستاگرام از مردم فیدبک می‌گیرید، آن هم به رایگان و چه بهتر از این؟

 

انواع محتواها را تست کنید

آیا مخاطبان شما جملات الهام‌بخش را ترجیح می‌دهند یا اینفوگرافی‌های دقیق را؟ آیا از ویدیو خوش‌شان می‌آید؟ آیا بومرنگ توجه‌شان را جلب می‌کند؟ برای پاسخ دادن به این سوالات، انواع محتوا را در صفحه خود منتشر کنید و سپس به کمک ابزارهای تحلیلی همچون تگرولایز میزان لایک هر کدام از این محتواها را بررسی و در نهایت بهترین آن‌ها را برای انتشار در صفحه خود انتخاب کنید.

 

روی ترندها سوار بمانید

روی ترندها سوار بمانید

تقویم محتوایی را طوری بچینید تا برندتان همواره برای پاسخ دادن به آخرین ترندها و مهم‌ترین وقایع حوزه‌ کاریتان آماده باشد. چه موضوع صحبت جمعه سیاه باشد، چه دربی و چه روز ملی سگ‌ها. لازم است همواره با آخرین بحث‌ها در سطح اینترنت همگام باشید.

البته که ترندها هم گاهی به شکلی آنی ظهور می‌کنند، بنابراین وقتی از خواب پا شدید و ناگهان همه داشتند درباره حمله بیگانگان صحبت می‌کردند، به مکالمات بپیوندید.

 

تبلیغات پولی را فراموش نکنید

توجه کنید که تبلیغات پولی زمین تا آسمان با خرید لایک فرق می‌کنند. درست است که هر دو این‌ها با کمی هزینه ممکن خواهند شد اما بازده تبلیغات پولی بسیار بیشتر و ارزشمندتر از خرید لایک است. اینستاگرام با وجود ۲۵ میلیون کسب‌وکار و ۲ میلیون تبلیغ‌دهنده فضایی بسیار ارزشمند است. فضایی که اگر بتوانید در آن به خوبی ظاهر شوید، می‌توانید به طور ارگانیک رشد کنید و به افزایش فالوئر و لایک اینستاگرام نزدیک‌تر شوید.

گاهی هم خوب است که برای دیده شدن در میان کاربرانی کاملا جدید و دور از دسترس، از تبلیغات پولی استفاده کنید.

 

سخن نهایی

تمام روش‌هایی که در بالا گفتیم زمانی شما را به نتیجه محبوب‌تان، یعنی افزایش لایک اینستاگرام می‌رسانند که محتوای شما ارزش لایک کردن داشته باشد و صفحه شما بتواند چیزی به مخاطب بیافزاید. به همین دلیل پیش از برداشتن هر یک از این قدم‌ها و عملی کردن هر یک از این مراحل، لازم است دستی به سر و روی محتواهای صفحه اینستاگرامتان بکشید.

برچسب ها

به اشتراک بگذارید

نظر شما نظر خود را وارد نمایید