چگونه در صفحه اکسپلور اینستاگرام قرار بگیریم؟

اینستاگرام
زمان مطالعه: 7 دقیقه

سر در آوردن از صفحه اکسپلور اینستاگرام مثل یافتن طلا در دنیای واقعی است. وقتی این اتفاق می‌افتد، احتمالا زندگی شما هم از این رو به آن رو خواهد شد. البته این ماجرا روی تاریکی هم دارد و آن این است که هرگز این قطعه طلا را پیدا نکنید. همان طور که هیچ تضمینی برا یافتن طلا وجود ندارد، هیچ تضمینی هم برای سر درآوردن از صفحه اکسپلور نیست. با این همه احتمالا اگر سخت کار کنید، استراتژی‌های دقیق داشته باشید و انعطاف‌پذیری نشان دهید، شانس با شما یار خواهد بود.

در این مقاله چرایی اهمیت و چگونگی ورود به معدن طلای اینستاگرام را برای شما شرح خواهیم داد. اکسپلور اینستاگرام یکی از بهترین و نزدیک‌ترین راه‌ها برای افزایش فالوور و درگیر کردن مخاطبان به صورت کاملا رایگان است.

اما اول بیایید به اصلی‌ترین سوالی که ممکن است از ابتدای مقاله ذهن شما را درگیر کرده باشد، پاسخ دهیم.

 

صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست؟

صفحه اکسپلور اینستاگرام چیست؟

 

صفحه اکسپلور اینستاگرام از تصاویر، ویدیوها، استوری‌ها و البته محصولاتی تشکیل شده که همگی براساس تمایلات شما و پست‌هایی که تا کنون لایک کرده‌اید، به نمایش درمی‌آیند. به عبارت دیگر، با ورود به این صفحه می‌توانید تا ابد اسکرول کنید و دائما صفحات و اکانت‌های بیشتری را ببینید. صفحاتی که هرکدام شانسی برای جلب توجه‌تان دارند.

بیش از نیمی از کاربران اینستاگرام، یعنی بیش از ۵۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان، دائما صفحه اکسپلور را بالا و پایین می‌کنند و از محتواهایی که در این قسمت نشان داده می‌شود، بهره می‌برند. اما این صفحه‌ها چگونه انتخاب شده و در فید شما قرار می‌گیرند؟ تصمیم‌گیری برعهده الگوریتم اینستاگرام است. برخی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در الگوریتم اینستاگرام معیار قرار می‌گیرند، عبارتند از:

 • پست‌هایی که توسط افرادی که فالو می‌کنید، لایک شده باشند
 • پست‌هایی که مقدار زیادی درگیری با مخاطب به وجود آورده باشند
 • اکانت‌های مشابه به اکانت‌هایی که فالو کرده‌اید

در ماه مه سال ۲۰۱۹ میلادی، صفحه اکسپلور اینستاگرام با تغییرات اساسی روبه‌رو شد تا کاربران با سهولت محتواهای متناسب با حیطه تمایلات خود را پیدا کنند. به صورت خاص، اینستاگرام به دنبال کمک به مردم بود تا آن‌چه که می‌خواهند و دوست دارند را آسان‌تر بیابند.

بزرگ‌ترین تغییر در نوار ناوبری بالای صفحه است که میانبرهای فیلتر و همینطور قمار بزرگ بعدی اینستاگرام را شامل می‌شود: IGTV و Shopping. بیایید به این کانال‌ها نگاهی نزدیک‌تر بیندازیم.

آی‌جی‌تی‌وی (IGTV) یک فید شخصی‌سازی شده و متمرکز بر ویدیوهای طولانی (بیشتر از ۱ دقیقه) است. الگوریتم به صورت خودکار ویدیوهای افرادی که فالو کرده‌اید را در این فید می‌آورد، اما در کنار آن‌ها، ویدیوهای افرادی که ممکن است متمایل به فالو کردن‌شان باشید نیز به چشم می‌خورد.

شاپ (Shop) یک فید شخصی‌سازی شده دیگر است که از محصولات پست‌شده‌ی برندها و کسب‌وکارها تشکیل شده است. یک تب Wishlist هم در گوشه بالا راست تعبیه شده که اجازه می‌دهد محصولات را در لیست خرید قرار داده و بعدا به آن‌ها دسترسی داشته باشید. کنار آن نیز لیستی دیگری است که برندهای فالو شده توسط شما و برندهای پیشنهادی را نمایش می‌دهد.

کانال‌های تاپیک فیدهای شخصی‌سازی شده و موضوع‌محور هستند. برای مثال می‌توانید موضوعات مختلف مانند طبیعت، گشت‌و‌گذار، فشن، غذا، لوازم خانگی، زیبایی، علم و تکنولوژی را در آن بیابید. با این وجود، الگوریتم اینستاگرام در پر کردن برخی از این فیدها نسبت به بقیه موضوعات ضعیف عمل می‌کند.

 

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ چطور کار می‌کند؟

 

مدتی هست که استوری‌ها هم راه‌شان را به اکسپلور اینستاگرام باز کرده‌اند. این استوری‌ها به صورت خودکار پخش می‌شوند و وقتی رویشان کلیک کنید، استوری‌های مشابه نیز ردیف می‌شوند و جریانی بی‌پایان از محتوا مقابل چشم‌تان قرار می‌گیرد. همه هم متعلق به اکانت‌هایی هستند که هیچوقت فالو نکرده‌اید و از چشم‌تان دور مانده بودند.

 

 مزایای ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام

چرایی اهمیت ورود به صفحه اکسپلور اینستاگرام ساده است: قرار گرفتن یک پست در صفحه اکسپلور اینستاگرام به این معناست که افراد بیشتری محتواهای شما را می‌بینند. تعدادی از مهم‌ترین مزایای این اتفاق عبارتند از:

 • افزایش قابل توجه درگیری مخاطبان با استوری یا پستی که وارد اکسپلور شده
 • افزایش کمابیش فالوورها (از طرف افرادی که حوصله کافی برای مشاهده پروفایل‌تان را دارند و تحت تاثیر کارهای قبلی‌تان قرار می‌گیرند)
 • افزایش درگیری طولانی‌مدت مخاطبانی که به تازگی شما را یافته‌اند.
 • افزایش درآمد حاصل از فروش یا تبلیغات
 • و …

این مزایا آنقدر زیاد، قانع‌کننده و وسوسه برانگیز هستند که افراد را برای یافتن راه ورود به اکسپلور اینستاگرام، تشویق می‌کنند. پس اگر شما هم برای یافتن راه‌های ورود به اکسپلور اینستاگرام وارد این مقاله شده‌اید، بیایید چگونگی انجام ابن کار را با هم مرور کنیم.

 

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  اینگیجمنت در اینستاگرام؛ نحوه اندازه‌گیری و بهبود آن

 

چگونه می‌توان وارد صفحه اکسپلور اینستاگرام شد؟

 

پست را زمانی منتشر کنید که فالوورهایتان آنلاین هستند

پست را زمانی منتشر کنید که فالوورهایتان آنلاین هستند

 

این اولین و ساده‌ترین پیشنهادی است که برایتان داریم. الگوریتم جدید اینستاگرام، پست‌های اخیر را در اولویت قرار می‌دهد و این یعنی اگر پستی که پابلیش کرده‌اید کاملا جدید باشد، مقابل چشم فالوورهای بالقوه بیشتری قرار می‌گیرد. به همین دلیل هم شما شاهد افزایش درگیری فالوورهایتان با محتواها خواهید بود و این نخستین گام برای سر در آوردن از صفحه اکسپلور است.

بنابراین سعی کنید زمان آنلاین بودن مخاطبان را شناسایی کرده و پست‌هایتان را در آن زمان منتشر کنید.

 

شما برای بررسی میزان تعاملات هر پست و انتخاب بهترین روزها و ساعت‌ها برای انتشار پست یا استوری به یک ابزار تحلیل‌گر نیاز دارید. ابزاری که آمار دقیقی از حضور شما و میزان و نوع تعامل کاربران با محتواهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی را در اختیارتان قرار دهد. تگرولایز که ابزاری جدید و قوی برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی است، آمادست تا این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در تگرولایز وارد لینک زیر شوید:

ثبت‌نام در تگرولایز

 

 

از دیگر پست‌های موفق در صفحه اکسپلور درس بگیرید

از دیگر پست‌های موفق در صفحه اکسپلور درس بگیرید

 

اگر اکانت‌هایی مرتبط با صنعت و مخاطبان‌تان را فالو کرده باشید، صفحه اکسپلورتان حاوی پست‌ها و استوری‌هایی از اکانت‌های مختلف است که می‌توانند انبوهی از اطلاعات و ایده‌ها را در اختیار شما قرار دهند. ایده‌هایی راجع به کارهایی که باید انجام دهید تا در اکسپلور ظاهر شوید. علاوه بر این بررسی این پست‌ها به شما می‌گوید که الگوریتم اینستاگرام به چه چیزهایی توجه نشان می‌دهد. درس دیگری که می‌توانید از بازبینی پست‌های اینستاگرامی اکسپلور بگیرید، این است که مخاطبان شما به چه نوع محتواهایی علاقه‌مند هستند و درگیری آن‌ها با اکانت شما، با انتشار چه پست یا استوری‌هایی بیشتر از قبل خواهد شد.

توجه داشته باشید که اگر پستی در صفحه اکسپلور اینستاگرام شما ظاهر شده است که هیچ ارتباطی به سلایق و تمایلات شما ندارد، احتمالا به خاطر نرخ درگیرکنندگی بسیار بالایش سر از آن‌جا درآورده است. بنابراین خوب است اگر چنین پست‌هایی را مورد بررسی قرار دهید و به عبارتی کالبدشکافی‌شان کنید. تمام ریزه‌کاری‌ها و اصول طراحی چنین پست‌هایی از تم کلی گرفته تا ویژگی‌های بصری و محتوایی که در آن بیان شده است، می‌تواند اطلاعات و ایده‌های ارزشمندی را برای شما به ارمغان آورد.

حواستان باشد که اگر بتوانید با پست‌های خود مردم را به فشردن دکمه لایک و همینطور نوشتن یک کامنت ترغیب کنید، میزان درگیری به وجود آمده بیشتر خواهد شد و شانس شما برای ورود به صفحه اکسپلور افزایش خواهد یافت.

 

استوری‌های جذاب برای معرفی برندتان بگذارید

استوری‌های جذاب برای معرفی برندتان بگذارید

 

حالا می‌خواهیم استوری‌هایتان را برای کشف در صفحه اکسپلور اینستاگرام بهینه‌سازی کنیم. چرا؟ چون براساس مصاحبه با ویل روبن، مدیر محصولات در بخش Discovery اینستاگرام، الگوریتم این شبکه اجتماعی معیارهای مشخصی برای آوردن استوری‌ها به صفحه اکسپلور دارد.

«تمایل» احتمالی کاربر (یعنی میزان تماشای استوری‌های مشابه در اکانت‌هایی که از پیش فالو کرده) مهم‌ترین سیگنال برای الگوریتم است. اما الگوریتم، به موارد زیر نیز اهمیت می‌دهد:

 • ویدیوها (این دسته از محتواها به خاطر قابلیت پخش خودکار در اکسپلور، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند. البته لازم به ذکر است که یک عکس معرکه همیشه بهتر از یک ویدیوی معمولی دیده خواهد شد.)
 • استوری‌های بصری که شامل متن زیادی نمی‌شوند
 • استوری‌هایی که نماینده محتواهایی که به طور معمول در اکانت‌تان منتشر می‌کنید، هستند.

در این بین چه چیزی باعث می‌شود که استوری شما با احتمال کمتری در اکسپلور ظاهر گردد؟ پاسخ در اکثر مواقع بازنشر استوری‌های دیگران یا انتشار محتوای کپی است! پس اگر به دنبال ورود به صفحه اکسپلور هستید، از انجام چنین کارهایی بپرهیزید.

 

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  ۱۰ نکته مهم درباره سایز استوری اینستاگرام

 

ویدیوهای طولانی‌تر را امتحان کنید

IGTV

 

حقایقی در مورد IGTV وجود دارد که از آن بستری مناسب برای ورود و صرف انرژی می‌سازد. برای مثال خوب است بدانید:

 • IGTV فضای مخصوص به خودش را در صفحه اکسپلور اینستاگرام دارد. فضایی که برای قرار گرفتن در آن، دیگر لازم نیست با محتواهای عکسی، استوری‌ها یا ویدیوها کوتاه رقابت کنید.
 • IGTV در سال نخستِ پس از رونمایی، کمابیش با مشکلاتی روبه‌رو بود و به همین دلیل بسیاری از تولیدکنندگان محتوا از خیر بهره‌وری از این امکان جدید اینستاگرام گذشته‌اند.
 • IGTV اکثر کاربران پر شده از تیترهای قشنگی که آن‌ها را به کلیک کردن ترغیب می‌کنند اما در اصل محتوای آنچنان ارزشمند و خوبی ارائه نمی‌دهند.

با این که اینستاگرام مانوری اساسی روی IGTV می‌دهد، اما به نظر می‌رسد ویدیوهای طولانی هنوز به اندازه استوری‌ها به محبوبیت نرسیده‌اند. به همین دلیل هم به نظر می رسد IGTV فرصتی عالی و جدید برای برندهایی است که می‌خواهند با تمام توان و از تمام کانال‌ها از الگوریتم اینستاگرام به نفع خود استفاده کنند.

برای استفاده از شانس قرار گرفتن در اکسپلور IGTV باید استراتژی‌های مختلف  را آزمون و خطا کنید و برای کسب نتیجه و موفق شدن صبور باشید.

 

نتیجه‌گیری

در آخر باید به شما بگوییم که همه این روش‌ها تنها در صورتی شما را به نتیجه مطلوب خواهند رساند که محتواهای شما جذاب باشند و بتوانند کاربران را درگیر کنند. هر چه کاربران بیشتری طرفدار شما باشند، احتمالا کاربران جدید بیشتری به سمت پیج شما خواهند آمد و این لوپ تا ابد تکرار خواهد شد!

برچسب ها

به اشتراک بگذارید

نظر شما نظر خود را وارد نمایید