روش‌های افزایش فالوئر اینستاگرام

اینستاگرام
زمان مطالعه: 11 دقیقه

برای استفاده بهینه از اینستاگرام، به تعداد مشخص و قابل اتکایی از فالوئرها نیاز دارید. اما از آن جا که افزایش فالوئر اینستاگرام برای برندها و اشخاص کار آسانی نیست، این سوال پیش می‌آید چطور باید چنین کاری را عملی کرد؟

دوران استفاده از کلک‌هایی مانند خرید فالوئر یا استفاده از بات‌ها به پایان رسیده است. این ترفند‌ها شاید تعداد فالوئرهای‌تان را در کوتاه‌مدت بالا ببرند، اما در طولانی‌مدت هیچ نفعی برای شما نخواهند داشت. آن‌ها فالورهای بی‌کیفیتی هستند که اثر مثبت چشم‌گیری بر میزان موفقیت کسب‌و‌کار شما در فضای مجازی نخواهند داشت. دلیل آن این است که تنها فالوئرهای ارزشمند در اینستاگرام، فالوئرهای واقعی هستند. افرادی که واقعا به برند شما اهمیت می‌دهند، درگیر آن می‌شوند و با دنبال کردن صفحه شما، به دنبال کسب اطلاعات پیرامون محصول یا خدمت شما هستند .

فالوئرهای کاذب شاید اعتماد به نقس شما را بالا ببرند، اما مطمئن باشید که هیچ کمکی به استراتژی‌های اینستاگرامی شما نمی‌کنند. شما برای کسب موفقیت و بیشتر دیده‌شدن در اینستاگرام به فالورهای واقع نیاز دارید اما چه روش‌هایی برای افزایش فالور در اینستاگرام وجود دارد؟ در ادامه به شما خواهیم گفت:

 

راهکارهای افزایش فالوئر اینستاگرام به صورت رایگان

اهدافی جز افزایش فالوئر داشته باشید

اهدافی جز افزایش فالوئر داشته باشید

 

برای استفاده موثر از این شبکه اجتماعی، نیاز به نقشه‌ای واضح دارید. شاید افزایش فالوئر اینستاگرام برای شروع هدفی معقولانه باشد اما فالوئرها به تنهایی نمی‌توانند موفقیت اکانت اینستاگرام شما را تضمین کنند. افزایش فالوئر باید بخشی از یک برنامه و هدف بزرگ‌تر باشد. هدفی که احتمالا شما را در بازاریابی دیجیتال موفق و سربلند خواهد کرد.

برای یافتن هدف اصلی کسب‌و‌کار خود، به این فکر کنید که چرا به فالوئرهای بیشتر نیاز دارید؟ فالوئرهای بیشتر قرار است شما را به چه هدفی نزدیک‌تر کنند؟ آیا قرار است:

 • شهرت برندتان را افزایش دهید؟
 • فروش محصول‌تان را بیشتر کنید؟
 • ترافیک مشخصی را به سمت وب‌سایت‌تان هدایت نمایید؟

متمرکز باقی ماندن روی این اهداف تجاری باعث می‌شود اکانت اینستاگرام شما رویکردی پایدارتر و درست‌تر داشته باشد.

 

در دید مخاطبین باقی بمانید

انتشار پست‌ها یا استوری‌ها در کنار برآورده کردن اهدافی همچون اهداف آموزشی، جذب مشتری و … باعث بیشتر و بهتر دیده شدن شما در صفحات اجتماعی خواهند شد. ممکن است هدف شما از پست یا استوری گذاشتن، پاسخ دادن به کنجکاوی‌های فالوئرها نسبت به چگونگی ساخت محصول‌تان و داستانی که در پس شکل‌گیری آن بوده است، باشد یا شاید بخواهید با نمایش نظرات کارمندان خود، جلوه انسانی برندتان را به نمایش بگذارید، ممکن است تنها هدف شما، ایجاد حس خوب در فالوئرها باشد و یا شاید می‌خواهید در صفحه اینستاگرام‌تان از سبک زندگی یا تجربه‌های موفقیت‌آمیز مشتریان‌تان حرف بزنید.

هدف شما از انتشار و پست محتوا، هر چه که باشد، باعث خواهد شد که برندتان دائما در مقابل چشم مخاطبان ظاهر شود. پست‌های شما باید به آسانی و با یک نگاه شناسایی شوند. پس در پست‌های خود از یک تمپلیت ثابت با المان‌های یکتایی که مختص به برند و کسب‌و‌کار خودتان است، استفاده کنید.

صفحه اینستاگرام شما قرار است یک فضای یکپارچه و منسجم برای برندتان باشد. پس اگر حرف‌هایی برای گفتن دارید که با محتوای پست‌های پیشین هم‌خوانی ندارد، به سراغ استوری‌ها بروید.

 

از کلمات کلیدی برای ظاهر شدن در جستجوها استفاده کنید

تا زمانی که افراد نتوانند شما را در اینستاگرام پیدا کنند، احتمالا شما را فالو هم نخواهند کرد. متاسفانه اینستاگرام بستر مناسبی برای جستجو کردن نیست و نمی‌شود در آن متون بلند را جست‌و‌جو کرد و به نتیجه مطلوب رسید. در واقع نام و نام‌کاربری تنها اطلاعاتی هستند که در نتیجه سرچ دیده می‌شوند.

به همین دلیل انتخاب نام و نام کاربری صحیح و مناسب، از اهمیت زیادی برخوردار است. بهتر است نام کاربری شما سازگاری کامل با نام کاربری‌تان در شبکه‌های اجتماعی دیگر داشته باشد تا مردم به سهولت قادر به یافتن‌تان باشند. نام شما هم می‌تواند تا سقف ۳۰ کاراکتر شام هر چیزی باشد.

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  چرا نباید فالوور اینستاگرام بخریم؟

البته پر کردن این فضا با کلمات کلیدی ایده خوبی نیست، اما استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با برند در این ۳۰ کاراکتر می‌تواند یافتن اکانت شما را در میان میلیون‌ها اکانتی که در اینستاگرام وجود دارند، آسان‌تر کند.

 

مخاطبین هدف را بشناسید

مخاطبین هدف را بشناسید

 

از خودتان بپرسید که به دنبال جذب کدام دسته از افراد هستید؟ آن‌ها چند سال سن دارند؟ کجا زندگی می‌کنند؟ شغل آن‌ها چیست؟ رویکرد آن‌ها در استفاده از اینستاگرام چیست؟ چه ساعتی به اینستا می‌آیند و بیشتر به کدام دسته از محتواها علاقه‌مند هستند؟ چه نیاز یا خواسته‌ای آن‌ها را به صفحه اینستاگرام شما کشانده است؟

پاسخ دادن به چنین سوالاتی باعث می‌شود که محتوای صفحه خود را متناسب با افرادی که احتمالا شما را فالو خواهند کرد، تهیه نمایید. علاوه بر این می‌توانید با نیازهای مخاطب همگام باقی بمانید و با محتویات ارزشمند و پی‌در‌پی، حضور طولانی‌مدت آن‌ها را تضمین کنید.

 

یک بیو و پروفایل عالی تدارک ببینید

دو سوم از بازدیدهای پروفایل‌های تجاری، توسط افرادی انجام می‌شود که فالوئر شما نیستند. این بازدیدکنندگان جدید، همگی فالوئرهای بالقوه‌ای هستندکه اگر بیو و پروفایل‌تان به اندازه کافی جذاب باشد، به فالوئر بالفعل تبدیل خواهند شد. محتویات بیو و صفحه شما باید آن‌قدر متقاعدکننده باشد که آن‌ها را مجاب کند تا شما را فالو کنند. طبیعتا اگر پروفایل شما ناقص، با محتواهای پراکنده و ناموزون و نه‌چندان دلچسب و جذاب باشد، فالوئرهای شما نیز افزایش نخواهند یافت.

برای تبدیل بیشتر فالوئرهای بالقوه به فالوئرهای واقعی، از ۱۵۰ کاراکتر بیو، برای معرفی هویت برند خود بهره ببرید. در این بخش به کاربران خود نشان دهید که در این صفحه چه چیزهایی ارائه می‌دهید و آن‌ها چرا نیاز به دنبال کردن شما دارند.

 

محتواهای درگیرکننده و باکیفیت بسازید

این مورد، طبیعی‌ترین و بدیهی‌ترین راهکار برای افزایش فالوئرهای اینستاگرام است اما بسیاری از افراد آن را در زمان پست گذاشتن فراموش می‌کنند. اگر به دنبال افزایش فالوئر در اینستاگرام هستید، به یاد بسپارید که پست‌های شما باید از سطح کیفی بالایی برخوردار باشند و مخاطبین را جز از نظر محتوایی، از نظر بصری نیز درگیرکنند.

بهترین حالت، حالتی است که وقتی یک نفر وارد صفحه اینستاگرام شما می‌شود و یکی از پست‌ها را می‌بیند، برای دیدن باقی آن‌ها نیز ترغیب شود. تمایل افراد به مشاهده پست و استوری‌های بیشتر است که آن‌ها را به فالو کردن وامی‌دارد.

علاوه بر این، محتویات باکیفیت صفحه اینستاگرامی، منجر به لایک کردن، کامنت گذاشتن و بازنشر هرچه بیشتر پست و استوری‌ها خواهد شد. این درگیری با مخاطبان باعث می‌شود که الگوریتم‌های اینستاگرام توجه بیشتری به شما نشان داده و اکانت‌تان را مقابل چشم فالوئرهای بالقوه بیشتری قرار دهد.

 

از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید

از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید

 

همان طور که بالاتر هم گفتیم متن پست‌ها در اینستاگرام قابل جستجو نیستند اما هشتگ‌ها می‌توانند در نتایج جستجوی اینستاگرام ظاهر شوند. این یعنی استفاده هوشمندانه از هشتگ‌ها می‌تواند مخاطب درست را به شما برساند و باعث افزایش فالوئر اینستاگرام به شکلی رایگان شود.

استفاده از هشتگ‌های مربوط، به مردم کمک می‌کند تا با یک جستجوی ساده یا لمس هشتگ در یک پست دیگر، محتوای شما را بیابند. از سوی دیگر، اینستاگرام با افزودن قابلیت فالو کردن هشتگ‌ها امکان نمایش محتوای شما در فید بسیاری از افرادی که لزوما شما را فالو نمی‌کنند را نیز فراهم کرده است.

به صورت معمول هر پست اینستاگرامی می‌تواند تا سقف ۳۰ هشتگ داشته باشد، اما توجه داشته باشید که کیفیت هشتگ‌ها مهم‌تر از کمیت‌ آن‌هاست. برای یافتن بهترین و مناسب‌ترین هشتگ‌ها به آزمون و خطا دست بزنید تا متوجه شوید کدام هشتگ‌ها بیشترین بازدهی را برای اکانت‌تان دارند.

 

کپشن‌های جذاب بنویسید

اگرچه اینستاگرام یک پلتفرم بصری است، اما نوشتن کپشن‌های جذاب می‌تواند نقشی اساسی در جلب هرچه بیشتر توجه‌ها ایفا کند. همان‌طور که بالاتر هم اشاره کردیم، جلب توجه‌ها و درگیر کردن مخاطب، فاکتوری مهم در افزایش فالوئر اینستاگرام است.

در هنگام نوشتن کپشن، این استراتژی‌ها را در ذهن داشته باشید:

 • مهم‌ترین و کلیدی‌ترین کلمات را در ابتدای کپشن قرار دهید. اگر کپشن شما بیشتر از ۱۲۵ کاراکتر باشد، کاربران باید برای خواندن متن کامل، More را لمس کنند. به همین دلیل نیز لازم است تا نخستین کلمات خود را به بهترین شکل بنویسید تا لمس دکمه More تضمین شود.
 • از خوانندگان سوال‌های چالشیی و جذاب بپرسید. این کار باعث می‌شود کاربران تمایل بیشتری به کامنت گذاشتن نشان دهند. افزایش درگیری مخاطبان علاوه بر تمام مزایایی که دارد، اکانت شما را در معرض دید افراد بیشتری قرار خواهد داد.
 • از اموجی‌ها استفاده کنید. اموجی‌ها حسابی به چشم مخاطب می‌آیند و در این پلتفرم بصری، به دیده شدن برندها کمک فراوانی می‌کنند.
 • کپشن‌های طولانی‌تر را تست کنید. اینستاگرام اجازه می‌دهد کپشن‌هایی با سقف ۲۲۰۰ کاراکتر بنویسید، بنابراین می‌توانید گاهی به سراغ داستان‌سرایی بروید. البته اگر فکر می‌کنید که مخاطب شما، حوصله خواندن چنین کپشن‌هایی را دارد. البته کپشن‌های بلند همیشه هم توصیه نمی‌شود. اگر تصویر خود گویای ماجراست، می‌توانید به سراغ کپشن‌های فوق کوتاه بروید.
در بلاگ تگرولایز بخوانید :  تکنیک‌های نوشتن بیو در اینستاگرام

 

پست‌هایی بسازید که قابل بازنشر باشند

در تهیه پست‌های اینستاگرام علاوه بر توجه به زیبایی آن‌ها، به این هم فکر کنید که آیا مردم تمایل دارند تا این پست را با هم به اشتراک بگذارند؟ هر چه پست شما بیشتر و بیشتر بازنشر شود، احتمال جذب فالوئر بیشتر در اینستاگرام نیز افزایش خواهد یافت. پس به همین دلیل شما به پست‌های جذاب نیاز خواهید داشت.

برای مثال مردم عاشق به‌اشتراک‌گذاری یک اینفوگرافی ارزشمند در استوری خود هستند، بنابراین چنین محتواهایی می‌تواند گزینه‌ای خوب برای انتشار در پست‌های اینستاگرامی باشد. به همین دلیل در پی تولید محتواهایی باشید که قابلیت و جذابیت استوری شدن را دارند. از آن‌جایی که استوری‌ها قابل کلیک کردن هستند، احتمالا افراد زیادی به پست شما مراجعه خواهند کرد و اینگیجمنت کاربران با صفحه اینستاگرامی شما افزایش خواهد یافت.

 

تگرولایز که یکی از ابزارهای ایرانی و موفق در زمینه مدیریت شبکه‌های اجتماعی است، در آنالیز دقیق پست‌های اینستاگرامی به شما کمک خواهد کرد. برای آشنایی بیشتر با تگرولایز و ثبت‌نام وارد لینک زیر شوید:

ثبت نام در تگرولایز

 

بهترین کامنت را پین کنید

بهترین کامنت را پین کنید

 

یکی از قابلیت‌های جدید اینستاگرام، امکان پین کردن سه کامنت در هر پست است. از این قابلیت جدید می‌توانید به طرق مختلف برای افزایش فالوئر اینستاگرام استفاده کنید. مثلا می‌توانید پا را فراتر از محدودیت ۲۲۰۰ کاراکتری کپشن بگذارید و در کامنت‌ها بخشی دیگر از داستان را روایت کنید و این کامنت‌ها را پین کنید یا می‌توانید کامنت‌های محبوب کاربران، خصوصا آن کامنت‌هایی که ریپلای‌های فراوان دارند را پین کنید تا محبوبیت خود را نشان سایرین دهید.

 

اکانت اینستاگرام را در شبکه‌های اجتماعی دیگر پروموت کنید

مهم‌ترین راه برای افزایش فالوئر اینستاگرام به صورت رایگان این است که یافتن خودتان را برای مردم تسهیل نمایید. اگر پروفایل اینستاگرام شما به آسانی یافت شود، افراد بیشتری به سراغ آن خواهند رفت و فالوئرهای بیشتری جذب خواهید کرد.

اگر قبلا در شبکه اجتماعی دیگری به موفقیت رسیده‌اید، به طرفداران خود خبر بدهید که یک اکانت اینستاگرامی هم دارید. یک لینک از پروفایل اینستاگرام‌تان را در این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارید و به فالوئرهای کنونی خود دلیلی بدهید که سری هم به آن‌جا بزنند. کوپن‌های تخفیف انحصاری اینستاگرام، رویدادهای خاص یا مسابقاتی که به دریافت جایزه منتهی می‌شوند نمونه‌هایی از این دلایل هستند.

 

اکانت‌های مشابه را فالو کنید

شما مجاز هستید تا هرکسی که دوست دارید را فالو کنید. وقتی یک کاربر را در اینستاگرام فالو می‌کنید، شانس زیادی وجود دارد که او هم سری به فید شما بزند. اگر صفحه شما پر از محتواهای جالب و سازگار با علایق آن‌ها باشد، احتمالا لطف‌تان را جبران خواهند کرد و شما را فالو یا معرفی می‌نمایند.

برای یافتن اکانت‌های مشابه، می‌توانید از بخش Suggested for You استفاده کنید که اکانت‌هایی مشابه به اکانت‌های دیگری که فالو می‌کنید را به شما نشان می‌دهد. ضمنا هیچوقت به سراغ این تکنیک که اکانت‌ها را فالو کنید و پس از این که آن‌ها هم شما را فالو کردند، آنفالویشان کنید، نروید. این کار تصویر خوبی از برند شما به کاربران ارائه نمی‌دهد.

 

از استوری‌های تعاملی اینستاگرام استفاده کنید

از استوری‌های تعاملی اینستاگرام استفاده کنید

 

استوری‌های اینستاگرام انبوهی از قابلیت‌های تعاملی برای درگیر کردن مخاطبان دارند. نظرسنجی‌ها، پنجره‌های طرح سوال و سوالات دو گزینه‌ای نمونه‌ای از این قابلیت‌ها هستند. برای مثال طبق تحقیقات انجام شده، پرسیدن سوال از مخاطبین منجر به افزایش ۹۰ درصدی بازدید ویدیوهای سه ثانیه‌ای می‌شوند.

 

کاربران مرتبط را  تگ کنید

اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد که کاربرانی که به نحوی با پست شما مرتبط هستند را داخل تصویر یا داخل کپشن منشن کنید. با این کار، کاربر تگ شده نوتیفیکیشن دریافت خواهد کرد و از آن جایی که تگ کردن افراد، آن‌ها را ترغیب به درگیر شدن با پست و بازنشر آن برای فالوئرهای خود می‌کند، احتمال دارد این تگ کردن، باعث بیشتر دیده شدن شما نیز بشود.

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  ۱۰ نکته مهم درباره سایز استوری اینستاگرام

برخی از افرادی که می‌توانید آن‌ها را درون پست‌های صفحه خود تگ کنید، عبارتند از:

 • مشتریان
 • کسب‌وکارهای مشابه
 • همکاران یا کارمندانی که به نحوی با محتوای پست مرتبط هستند
 • کسی که مهارتی مرتبط با پستی که منتشر کرده‌اید را به شما آموخته یا قبلا چیزی مرتبط با آن را با شما به اشتراک گذاشته است.
 • هرکسی که درون تصویر حاضر است

 

دیگران را به تگ کردن خودتان ترغیب کنید

یک راه دیگر برای افزایش فالوئر و معرفی اکانت اینستاگرام خودتان به دیگران، این است که از دیگر کاربران بخواهید شما را تگ کنند. وقتی آن‌ها شما را درون یک پست تگ می‌کنند، مخاطبان‌شان نام کاربری شما را دیده و احتمالا روی آن کلیک می‌کنند تا اطلاعات بیشتری به دست آورند. استوری‌ها، پست‌هایی با عکس‌های مرتبط با کالا یا خدمت شما و بیو آن‌ها جایگاه‌های خوبی برای تگ شدن شما هستند.

 

هدف‌تان را روی اکسپلور بگذارید

هدف‌تان را روی اکسپلور بگذارید

 

اکسپلور اینستاگرام جایی است که هنگام کلیک روی آیکن ذره‌بین وارد آن می‌شوید. بنابر توضیحات خود اینستاگرام، تب اکسپلور جایی است که می‌توانید در آن تصاویر و ویدیوهای اکانت‌های دیگری که فالو نمی‌کنید و شاید از آن‌ها خوش‌تان بیاید را بیابید.

تب اسکپلور حاوی پست‌های اینستاگرام، استوری‌ها و محتویات IGTV می‌باشد. کاربران در ابتدا پست‌هایی را مشاهده می‌کنند که توسط الگوریتم انتخاب شده باشند و بعد هم می‌توانند به دلخواه پست‌هایی با موضوعاتی که خودشان انتخاب کرده‌اند را ببینند.

کاربران اینستاگرام زمان زیادی را در اکسپلور می‌گذرانند و قرار گرفتن در این بخش، فرصتی عالی برای برندهایی است که می‌خواهند تعداد مخاطبان‌شان را افزایش دهند.

 

مرتب پست بگذارید

کسی که شما را فالو کرده، به دنبال مشاهده دائمی پست‌ها و استوری‌های شماست. او دوست دارد که در جریان روند کسب‌و‌کار شما قرار بگیرد، به همین دلیل هم بهتر است پست‌ها طبق یک برنامه و به طور منظم آپلود شوند. همانطور که بالاتر هم گفتیم، هرچه مخاطبان بیشتر درگیر برند شما شوند، الگوریتم‌های اینستاگرام بیشتر به نفع‌تان عمل خواهند کرد. بنابراین به مخاطبان خود اجازه دهید که دائما درگیر برندتان باشند و با خود فالوئرهای تازه بیاورند.

 

پست‌ها را در زمان درست منتشر کنید

مدتی هست که اینستاگرام محتوای خود را به ترتیب زمانی نشان نمی‌دهد و برای نمایش آن‌ها از الگوریتمی دیگر استفاده می‌کند. اما این موضوع هنوز هم باعث بی‌اهمیت شدن زمان انتشار پست‌ها نشده است. زمان‌بندی درست پست‌ها کماکان مهم است و سیگنال‌های بهتری به الگوریتم این شبکه اجتماعی می‌دهد.

برای یافتن بهترین زمان ممکن برای انتشار پست‌ها، به ویژگی‌های مخاطبان خود فکر کنید. یک روز عادی برای آن‌ها چه شکلی است؟ آن‌ها چه ساعتی بیشترین فعالیت را در اینستاگرام دارند؟ پاسخ دادن به این سوالات، باعث پیدا کردن بهترین زمان ممکن برای انتشار پست‌ها خواهد شد.

با زمان‌بندی‌های مختلف آزمون و خطا کنید، نتایج هر یک را با هم بسنجید و بهترین زمان ممکن برای انتشار پست‌ها را بیابید.

 

مسابقه برگزار کنید

مسابقه اینستاگرامی برگزار کنید

 

یکی از راه‌های افزایش فالوئر اینستاگرام که این روزها باب شده است، برگزاری مسابقاتی است که در آن‌ها از مردم می‌خواهید شما را فالو کنند و در کامنت‌ها دوستان و آشنایان خود را تگ کنند. به این ترتیب، دوستان تگ شده هم پست‌های شما را خواهند دید و ممکن است تصمیم به فالو کردن‌تان بگیرند.

ترغیب مردم به تولید محتواهایی متناسب با کسب‌و‌کار شما نیز می‌تواند راه خوبی برای افزایش فالوئر اینستاگرام باشد. به این ترتیب، مردم با دیدن پست‌های مرتبط با شما در اکانت اینستاگرام دوستان‌شان، با برندتان آشنا خواهند شد. این روشی موثر برای جلب اعتماد فالوئرهای جدید است و توجه‌ها را حسابی به شما جلب می‌کند.

درست است که تمام روش‌هایی که در این مقاله آورده‌ایم می‌توانند باعث افزایش فالورهای اینستاگرام شوند اما برخی از آن‌ها ممکن است برای کسب‌وکار شما جواب ندهند یا با اصول شما مغایرت داشته باشند. این شما هستید که باید بهترین و مناسب‌ترین روش‌ها برای افزایش فالوئر در اینستاگرام را با توجه به اصول و اهداف کسب‌و‌کارتان بیابید. برای این کار می‌توانید آزمون و خطا کنید یا از یک متخصص شبکه‌های اجتماعی کمک بگیرید.

 

با اینفلوئنسرها همکاری کنید

اینفلوئنسرها که برای تاثیرگذاری خود در افراد و کاربران شبکه‌های اجتماعی معروف هستند، می‌توانند به سرعت باعث افزایش فالوئر در اینستاگرام شوند. آمار جالبی در این زمینه نشان می‌دهد که ۶۰ درصد از مصرف‌کنندگان بعد از مشاهده برند در صفحه اینفلوئنسری که به او اعتماد دارند، حاضر به فالو کردن آن شده‌اند.

 

برچسب ها

به اشتراک بگذارید

نظر شما نظر خود را وارد نمایید