روش‌های افزایش اینگیجمنت استوری‌های اینستاگرام

اینستاگرام
زمان مطالعه: 6 دقیقه

استوری‌های اینستاگرام، از جذاب‌ترین آپشن‌هایی هستند که این شرکت در سال‌های اخیر به نرم‌افزار خود اضافه کرده است. آپشنی که اگر به خوبی طراحی و پست شود باعث افزایش اینگیجمنت استوری‌های اینستاگرام خواهد شد و در نتیجه تاثیر بسزایی بر افزایش اینگیجمنت یا تعامل مخاطب با صفحه خواهد داشت.

اینستاگرام در هر یک از به‌روزرسانی‌هایش، برای بهبود تجربه کاربری امکانات جدیدی در اختیار مخاطبین خود قرار می‌دهد. تا سال ۲۰۱۶ بیشتر اینگیجمنت دنبال کنندگان با یک صفحه اینستاگرام، به لایک و کامنت محدود می‌شد. استوری‌ها که در سال ۲۰۱۶ به اینستاگرام اضافه شدند، یکی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌های اینستاگرام هستند؛ چرا که استوری‌های اینستاگرام و امکاناتی که در هر نوبت به آن اضافه شدند، راه‌های مختلفی برای افزایش اینگیجمنت استوری را پیش پای افراد، فروشگاه‌ها، برندها و صاحبین کسب و کارهای مختلف گذاشتند.

ریپلای، ری‌اکت، به اشتراک گذاشتن، استوری کردن استوری‌های یک صفحه، لمس هشتگ‌ها و لوکیشن‌هایی که روی استوری هستند و مکث کردن روی یک استوری برای دقت بیشتر، نشانی از افزایش اینگیجمنت یا تعامل مخاطب با استوری‌های شما است. اگر شما هم به دنبال روش‌هایی برای بهتر و بیشتر دیده شدن هستید، افزایش اینگیجمنت استوری‌های اینستاگرام را جدی بگیرید.

در ادامه چندتا از بهترین روش‌هایی که امتحان خود را در افزایش اینگیجمنت استوری‌های اینستاگرام پس داده‌اند، در اختیار شما خواهیم گذاشت. با دنبال کردن این روش‌ها و انتشار چنین محتواهایی احتمال درگیری مخاطبین با استوری‌های شما بیشتر خواهد شد و شما چند قدم به هدف نهایی خود، یعنی دیده شدن و بهبود و رونق کسب و کار، نزدیک‌تر می‌شوید:

 

استفاده از استیکر Poll

استفاده از استیکر Poll

کمتر کسی پیدا می‌شود که بدون رای دادن به یک Poll استوری را رد کند. حتی گاهی ما مانند شکارچیانی هستیم که استوری‌های اینستاگرام را برای رسیدن به یک رای‌گیری بالا پایین می‌کنیم و با یافتن آن، چندین ثانیه، مشتاقانه، روی آن استوری خواهیم ماند. این اشتیاق گاهی انقدر زیاد و عجیب است که صفحاتی را دنبال می‌کنیم، فقط چون در آن‌ها دائما بساط رای‌گیری‌های اینستاگرامی برپاست.

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی

دلایل متعددی برای جذابیت رای‌گیری‌های اینستاگرامی وجود دارند برای مثال این رای‌گیری‌ها به مخاطب اجازه می‌دهند خود را آزمایش کند، چیزهایی را به صورت تعاملی بیاموزد، میزان شباهت و تفاوت‌هایش را با سایر مخاطبین صفحه درک کند و از نظر سایر افراد آگاه شود.

پس اگر صاحب صفحه‌ای هستید و می‌خواهید به آن رونق ببخشید، باید به دنبال راهکارهایی برای افزایش نرخ تعامل با مخاطبان‌تان باشید. قرار دادن استیکر Poll یکی از مطمئن‌ترین روش‌های این کار است چرا که مخاطبین به شرکت در این رای‌گیری‌های کوتاه علاقه‌مند هستند.

برای افزایش بیشتر اینگیجمنت استوری‌های اینستاگرام، نتایج رای‌گیری را منتشر کنید، از شرکت کنندگان تشکر کنید و به آن‌ها بگویید که دریافت این بازخوردها به شما در بهبود روند کسب و کارتان کمک می‌کند. با این کار مخاطبین هم از نتایج نهایی آگاه می‌شوند و هم اهمیت کار خود را درک خواهند کرد. به طوری که اگر بار دیگر در استوری یک Poll بگذارید، احتمالا آرای بیشتر و دقیق‌تری دریافت خواهید کرد.

 

استفاده از استیکر Question

استفاده از استیکر Question

استیکر Question روش بهتری برای برقراری ارتباط با مخاطب است. در این روش او می‌تواند بدون محدودیت سوالات، نظرات و عقاید خود را دقیقا همان‌طوری که هست، با شما به اشتراک بگذارد. اگر به دنبال دریافت نظرات او هستید، خیلی مهم است که از او چه می‌پرسید و خواسته خود را چگونه مطرح می‌کنید. از آن‌جایی که انسان‌های امروزی به سختی حاضرند، با شما صحبت کنند باید به نحوی آن‌ها را برای صحبت کردن تشویق کنید.

برای مثال پس از دو یا چند رای‌گیری دو گزینه‌ای و در استوری آخر از او بخواهید که اگر نظراتش در هیچ یک از این گزینه‌ها نبود،‌ آن را با شما به اشتراک بگذارد یا سوال خود را به نحوی بپرسید که انگار به مشکلی خورده‌اید و نظر و راهکارهای او ممکن است همان کمک بزرگی باشد که برای نجات کسب و کارتان به آن نیاز دارید. چنین برخوردهایی به آن‌ها احساس ارزشمندی و مفید بودن می‌دهد و آن‌ها را به تعامل بیشتر و بهتر با شما وامی‌دارد.

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  ۱۰ نکته مهم درباره سایز استوری اینستاگرام

البته این استیکر جز برای پرسیدن، می‌تواند جایگاهی برای پاسخ به سوالات مخاطبین نیز باشد. اکثرا پاسخ دادن به همه پیام‌های دایرکت یا ریپلای کردن همه سوالاتی که افراد در کامنت‌ها می‌پرسند، ممکن نیست. هرازچندگاهی یک استیکر Question در استوری اینستاگرام خود بگذارید و از مخاطبین بخواهید سوالات خود را مطرح کنند.

بهتر است به جای پاسخ فرد به فرد، جوابیه خود به مهم‌ترین و پرتکرارترین سوالات را در استوری منتشر کنید. با این کار ایده‌های بیشتری برای پرسیدن سوال به ذهن مخاطبین می‌رسد و به این امید که آن‌ها هم مثل نفرات قبلی پاسخ خواهندگرفت، سوالات خود مطرح خواهند کرد.

با این کار هم اینگیجمنت استوری‌های اینستاگرام افزایش خواهند یافت و هم شما با مخاطبین خود و نیازها و سوالاتشان بیشتر آشنا خواهید شد. این روند در نهایت، منجر به افزایش آگاهی و اعتماد مخاطب به برند شما می‌شود.

 

انتشار محتوای آموزشی

انتشار محتوای آموزشی

حتما برای شما هم پیش آمده است که هنگام دیدن یک ویدیوی آموزشی، زمان از دستتان برود و یک سری ویدیو طولانی را در استوری اینستاگرام دنبال کنید. تولید ویدیوهای آموزشی جذاب و مناسب برای انتشار در استوری اینستاگرام یکی دیگر از روش‌های افزایش اینگیجمنت استوری‌های اینستاگرام است.

اگر به دنبال فروش محصول جدید شرکت خود هستید، تهیه ویدیوهایی از آنباکسینگ و آموزش استفاده از این محصول، می‌تواند نرخ تعامل مخاطبین و تبدیل آن‌ها به مشتری را بالا ببرد. در چنین شرایطی بهتر است در استوری آخر و تا زمانی که مخاطب هنوز درگیر مزایای کالای شماست، لینکی بگذارید که او را مستقیما به صفحه خرید هدایت می‌کند.

برای افزایش بیشتر نرخ تعامل مخاطبین با استوری‌های آموزشی اینستاگرام می‌توانید از برخی ترفند‌های اینفلوئنسر مارکتینگ هم کمک بگیرید. برای مثال ویدیوی آنباکسینگ یا آموزش توسط یک اینفلوئنسر شناخته شده و تاثیرگذار در حیطه کاری شما، قطعا جذاب‌تر از یک ویدیو ساده با حضور یکی از عوامل شرکت خواهد بود.

 

نظرات مشتریان

نظرات مشتریان

از مشتریان خود بخواهید، تجربه خرید و کار با محصولات‌تان را با شما به اشتراک بگذارند. سپس نظرات،  پیشنهادات و انتقادات آن‌ها را صادقانه به اشتراک بگذارید و به آن‌ها پاسخ دهید. انجام این کار علاوه بر افزایش نرخ اینگیجمنت و وفاداری مشتریان، به شما در جلب اعتماد سایر مخاطبین و تبدیل آن‌ها از مشتری بالقوه به مشتری بالفعل کمک می‌کند. این موضوع اصلی‌ترین دلیل همه فعالیت‌های ما در حوزه مارکتینگ است.

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  چرا نباید فالوور اینستاگرام بخریم؟

 

تگرولایز، ابزاری برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی است. ابزاری که به شما و تیم‌تان در بررسی و مدیریت نظرات کاربران اینستاگرام کمک می‌کند. به کمک تگرولایز می‌توانید تمام نظرات کاربران صفحه اینستاگرام‌تان را یک جا ببینید، از آن‌ها خروجی بگیرید و در تدوین یا ترمیم استراتژی‌ها از آن‌‌ها بهره ببرید. برای آشنایی بیشتر با تگرولایز و ثبت نام در این ابزار ایرانی جدید و قوی، وارد لینک زیر شوید:

ثبت نام در تگرولایز

 

روایت داستان‌های کوتاه

روایت داستان‌های کوتاه

آوردن پاراگراف‌هایی جذاب از یک متن، بیان زیرعنوان‌هایش یا مهم‌ترین بخش‌های آن در کنار یک تصویر مرتبط و جالب می‌تواند توجه و تعامل مخاطب را جلب کند. پس از دو یا چند اسلاید، زمانی که متوجه شدید او درگیر محتوای این متن‌ها شده است و به دنبال کسب اطلاعات بیشتر است، او را به لینکی که در استوری گذاشته‌اید ارجاع دهید.

با این روش هم اینگیجمنت استوری‌های اینستاگرام شما افزایش خواهد یافت و هم محتوای وبسایت شما بیشتر خوانده می‌شود. این یعنی زدن دو نشان با یک تیر.

با این همه اگر هنوز هم در مورد بهترین روش‌های ممکن برای افزایش تعامل با مخاطبان‌تان سردرگم هستید و نمی‌دانید کدام راهکارها می‌توانند به شما در افزایش اینگیجمنت استوری‌هایتان کمک کنند، به سراغ صفحات اینستاگرامی افراد، فروشگاه‌ها یا کسب و کارهای موفق بروید. با این کار، ایده‌های خوب و جدیدی به ذهن‌تان می‌رسد. صفحات آن‌ها را برسی کنید، از تکنیک‌های خوبی که دارند الگو بگیرید و پس از آنالیز اینستاگرام خود و شناسایی نقاط ظعف و ایرادات موجود، برای ارائه استوری‌هایی بی‌نقص، نقاط ضعف و کمبودهای خود را اصلاح و تقویت کنید.

برچسب ها

به اشتراک بگذارید

نظر شما نظر خود را وارد نمایید