دلایل اکشن بلاک اینستاگرام چیست و چگونه باید آن را برطرف کرد؟

اینستاگرام
زمان مطالعه: 8 دقیقه

اگر این مقاله را می‌خوانید، احتمالا به دنبال راه‌هایی برای برطرف کردن اکشن بلاک اینستاگرام هستید. به جای درستی آمده‌اید.

اینستاگرام اگر بهترین شبکه اجتماعی جهان نباشد،‌ بدون تردید یکی از محبوب‌ترین‌ها است. این پلتفرم قواعد مشخصی برای کاربران خود تدارک دیده که اگر به درستی رعایت بشوند، مورد اعتماد قرار می‌گیرید و یکی از اعضای همیشگی این جامعه خواهید بود. اما حتی با وجود آن قواعد، روزانه بسیاری از مردم به خاطر خطاها، اشتباهات یا خیلی ساده مخالفت با قوانین اینستاگرام، بلاک می‌شوند.

این‌طور می‌شود که زمان مطالعه یک مقاله راجع به حذف کردن اکشن بلاک اینستاگرام فرا می‌رسد. اکشن بلاک در واقع رویکرد اینستاگرام در قبال افرادی است که قوانین را زیر پا می‌گذارند. وقتی اکانت یک کاربر بلاک می‌شود، او دیگر قادر به انجام برخی از کارهای ابتدایی مانند لایک کردن، کامنت گذاشتن و فالو کردن نخواهد بود.

برای مثال برخی از افراد سعی می‌کنند با فالو و بعد آنفالو کردن انبوهی از کاربران، تعداد فالوورهای خود را بالا ببرند یا در مدت زمانی کوتاه، به شکل افراطی در پست‌های مختلف کامنت می‌گذارند. هرکدام از این کارها، مصداق سوء استفاده از سیستم اینستاگرام است. به عبارت دیگر، اینستاگرام برای محافظت از اپلیکیشن و جامعه کاربری خود، اکانت‌هایی که رفتارهای اسپم‌گونه داشته‌اند را یافته و بلاک می‌کند. این کاربران برخی از دسترسی‌های خود را از دست داده و برای مدت‌زمانی مشخص، ارور «Action Blocked» را دریافت می‌کنند.

پس اگر چنین پیامی به شما نشان داده شده، یعنی از قوانین سیستم تخطی کرده‌اید و بلاک شده‌ شده‌اید. لازم است بدانید که خطاکاران به صورت اتوماتیک توسط سیستم اینستاگرام شناسایی می‌شوند. بنابراین اکانت‌تان به خاطر اشتباهات کوچک یا غیر عمدی نیز بلاک خواهد شد. و بدترین مشکل اینست که دلیل اکشن بلاک اینستاگرام نیز اعلام نمی‌شود. بنابراین نه خبری از هشدار قبلی است، نه دلیلی منطقی.

 

انواع اکشن بلاک

انواع اکشن بلاک اینستاگرام

اکشن بلاک موقتی

اکشن بلاک موقتی دقیقا همان چیزی است که از نامش پیداست: موقتی. رایج‌ترین اکشن بلاک اینستاگرام، گرفتن دسترسی‌های تعامل با دیگران است. این اتفاق زمانی می‌افتد که از برخی ویژگی‌های اینستاگرام به شکلی افراطی استفاده کرده باشید. بنابراین شبکه اجتماعی مورد نظرمان هم به این شکل به شما هشدار می‌دهد که باید از رفتارهای نامعمول خود دست بکشید.

اکشن بلاک با تاریخ انقضا

مشابه اکشن بلاک موقتی، اینستاگرام به شما تاریخی از پیش مشخص شده می‌دهد که در آن می‌توانید منتظر برداشته شدن اکشن بلاک باشید. این دست از اکشن بلاک‌های اینستاگرام معمولا ۲۴ ساعت یا بیشتر دوام می‌آورند و هرچه به زیر پا گذاشتن قوانین ادامه دهید، افزایش می‌یابد. به این ترتیب، حتی برخی از اکانت‌ها به مدت ۳۰ روز بلاک باقی مانده‌اند.

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  آشنایی با پیج‌های اینستاگرامی محبوب در دنیا (قسمت۱)

اکشن بلاک همیشگی

اکشن بلاک همیشگی مفهومی کاملا واضح دارد. اینستاگرام یا دسترسی به اکانت را از شما می‌گیرد یا تا ابد اجازه نمی‌دهد قادر به انجام برخی کارهای خاص باشید. این اتفاق معمولا زمانی می‌افتد که کاربر بارها و بارها قانون‌شکنی کرده و چندین اکشن بلاک موقتی در کارنامه داشته باشد.

۹ دلیل برای وقوع اکشن بلاک اینستاگرام

۹ دلیل برای وقوع اکشن بلاک اینستاگرام

ظن به خودکار بودن اکانت

ساخت یک اکانت اینستاگرام از روش‌های غیر قانونی مانند بات‌ها، اسکریپت‌ها، اسپایدرها و کراولرها شدیدا قدغن اعلام شده است. البته، اتوماسیون اکانت زمانی که به شیوه درست انجام شود، کاری کاملا امن و قانونی به حساب می‌آید. اگر در اتوماسیون اکانت‌ و فعالیت‌های آن افراط کنید، اینستاگرام به راحتی قادر به پایش کارهایتان است و اکشن بلاک بالاخره گریبان‌تان را خواهد گرفت.

لاگین با یک آی‌پی و دیوایس متفاوت

اگر از یک آی‌پی آدرس و دستگاهی کاملا متفاوت وارد اکانت اینستاگرام شوید و قادر به احراز هویت از طریق اس‌ام‌اس یا ایمیل نباشید، سیستم فکر می‌کند که اکانت‌تان توسط هکرها ربوده شده. واکنش طبیعی سیستم به این اتفاق، قطع فوری دسترسی به اکانت‌تان است تا از حریم شخصی و اطلاعات خصوصی‌تان محافظت شود.

شکایت کاربران

اگر افراد زیادی اکانت شما را ریپورت کرده باشند، اینستاگرام می‌تواند اکانت‌تان را بلاک کند. دلایل زیادی وجود دارد که مردم شما را ریپورت کنند و از جمله آن‌ها می‌توان به لایک گروهی پست‌ها، فالوی گروهی اکانت‌ها، اسپم و ارسال پست‌های نامناسب و توهین‌آمیز اشاره کرد. هرکدام از چیزهایی که در بالا لیست کرده‌ایم، دلیلی کاملا منطقی برای وقوع اکشن بلاک اینستاگرام خواهد بود.

اسپم کردن کامنت و پیام‌های خصوصی

با ارسال پیام‌های دایرکت و کامنت‌های ناخواسته، لایک مداوم و دیگر فعالیت‌های اسپم که منجر به آزار کاربران دیگر اینستاگرام شوند، اکانت‌تان در خطر بلاک شدن خواهد بود. این موضوع بیشتر راجع به افرادی مصداق دارد که مثلا روند ارسال پیام دایرکت را اتومات می‌کنند.

البته اتوماسیون پیام‌های دایرکت می‌تواند راهی عالی برای خوش‌آمدگویی به فالوورهای جدید و همینطور برقراری ارتباط با دیگر اعضای جامعه باشد. اصلا می‌توانید به آن به چشم چیزی شبیه به اتوماسیون ایمیل نگاه کنید که در دنیای تجارت امروزی، به صورت گسترده استفاده می‌شود.

اما اینستاگرام در این زمینه با ما هم‌عقیده نیست. بنابراین آن‌ها هر اکانتی که مقادیر نامتعارفی از پیام‌های دایرکت را در مدت‌زمانی کوتاه ارسال کرده باشد، بلاک می‌کنند. یکی از اولین سیگنال‌ها برای سیستم اینستاگرام، ارسال پیام دایرکت برای افرادی است که اصلا فالو نمی‌کنید.

انتشار تصاویر یا ویدیوهای نامناسب

اگر ویدیوها و تصاویر شما حاوی محتویات نامناسب، خشونت‌آمیز یا جنسی باشند، اکشن بلاک اتفاقی حتمی برایتان خواهد بود. اینستاگرام اهمیتی به مفاهیم و دلایل پشت آپلود این محتویات نمی‌دهد و بدون حتی یک لحظه تردید، اکشن بلاک اتفاق خواهد افتاد.

 نقض قوانین کپی‌رایت

اینستاگرام نقض قانون کپی‌رایت را شدیدا جدی می‌گیرد. تمام تصاویر یا ویدیوهای پست شده روی اکانت شما باید یا متعلق به خودتان باشند یا با دریافت جواز صاحب اصلی منتشر شده باشند. اگر می‌خواهید محتویات یک کاربر خاص را به اشتراک بگذارید، لازم است او را تگ کنید و در توضیحات درج کنید که محتویات متعلق به او هستند. اما اگر از همان محتویات، استفاده تجاری داشته باشید، لازم است جواز رسمی او را دریافت کنید. ضمنا حواس‌تان باشد که انتشار محتویات ویدیویی با موزیکی که لایسنس آن را در اختیار ندارید، منجر به حذف پست خواهد شد.

اگر صاحب محتوا از شما شکایت کند و مدعی شود از او اجازه‌ای گرفته نشده، اکشن بلاک اینستاگرام به خاطر نقض قانونی کپی‌رایت گریبان‌تان را می‌گیرد.

قرار دادن هشتگ‌ها در کپشن به جای کامنت‌ها

برخی از کاربران گفته‌اند که این ترفند جواب می‌دهد. طی چند وقت اخیر بارها شنیده‌ایم که کاربران به خاطر قرار دادن هشتگ‌ها درون بخش کامنت‌ها، اکشن بلاک اینستاگرام نصیب‌شان شده است. بنابراین اکنون پیشنهاد می‌شود که آن‌ها را درون کپشن پست قرار دهید.

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  روش‌های افزایش فالوئر اینستاگرام

پست‌های مداوم و افراطی

الگوریتم اینستاگرام روی تمام محتویاتی که توسط یک اکانت خاص تولید می‌شوند نظارت دارد. سیستم‌های اینستاگرام از آمار دقیق پست‌های تک‌تک اکانت‌ها باخبر هستند. بنابراین وقتی برخی اکانت‌ها به صورت مداوم پست می‌گذارند و تنبیه نمی‌شوند، به این معنا نیست که شما هم باید مسیری مشابه را در پیش بگیرید.

بهترین توصیه ما به شما اینست که میان پست‌های خود فاصله بگذارد. وقتی این کار را انجام می‌دهید، سیستم‌های اینستاگرام به خاطر تخطی از قوانین یا انجام فعالیت‌های اسپم به شما مشکوک نمی‌شود. ضمنا بسیار مهم است که محتویات و کپشن‌هایی یکسان را به صورت همزمان از دو یا چند اکانت مختلف منتشر نکنید.

فعالیت متناقض

اینستاگرام عاشق پایش فعالیت‌ها و زمانی است که پای پلتفرمش می‌گذارید. حتی اگر یک اکانت تجاری داشته باشید، قادر به مشاهده مدت‌زمان دقیقی هستید که در اینستاگرام سپری کرده‌اید.

این بدان معناست که اینستاگرام با تحلیل‌هایی ساده، تشخیص می‌دهد که آیا قواعد را زیر پا گذاشته‌اید یا خیر. برای مثال اگر روزانه یک یا دو بار در اکانت لاگین کنید و در مدت‌‌زمانی کوتاه، صدها کار مختلف انجام دهید، آژیر خطر برای سیستم‌های اینستاگرام به صدا در می‌آید.

۸ راه برای حذف اکشن بلاک اینستاگرام

۸ راه برای حذف اکشن بلاک اینستاگرام

استفاده از دستگاهی دیگر یا شبکه دیتا

اینستاگرام به دلایل مختلف قادر به بلاک کردن اکانت شماست. گاهی از اوقات، آن‌ها آی‌پی آدرس و دستگاه شما را بلاک می‌کنند و نه اکانت‌تان. اگر با ارور اکشن بلاک مواجه شدید، اولین کار اینست که به سراغ دستگاهی دیگر بروید، از استفاده از وای‌فای دست بکشید و به اینترنت دیتا سوییچ کنید.

حذف اپلیکیشن‌های شخص ثالث

استفاده از اپلیکیشن‌های شخص ثالث می‌تواند منجر به اکشن بلاک اینستاگرام شود. اگر از هرگونه اپلیکیشن این چنینی استفاده می‌کنید، باید در اسرع وقت آن‌ها را از روی موبایل‌تان حذف کنید.

اکثر اپلیکیشن‌هایی که با رابط برنامه‌نویسی اینستاگرام ساخته می‌شوند، هشداری راجع به سوء استفاده از قابلیت‌ها به شما نمی‌دهند. بنابراین کم پیش نمی‌آید که به ناگاه و بدون هشدار قبلی، با اکشن بلاک روبه‌رو شوید.

متصل کردن اکانت‌های اینستاگرام و فیسبوک به یکدیگر

اگر سیستم اینستاگرام شما را یک ربات بپندارد، احتمالا لازم باشد که از طریق اتصال اکانت اینستاگرام به اکانت‌های دیگر در شبکه‌های اجتماعی، انسان بودن خودتان را اثبات کنید. این کار منجر به شکل‌گیری اعتماد میان شما و سیستم می‌شود و به احتمال فراوان، در کمتر از ۲۴ ساعت آنبلاک خواهید شد.

متصل کردن اکانت‌های اینستاگرام و فیسبوک به یکدیگر کار سختی نیست. فقط باید به تنظیمات اپلیکیشن بروید و گزینه اتصال به اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی دیگر را انتخاب کنید.

دور ماندن از اینستاگرام، دست‌کم برای ۴۸ ساعت

نکته بسیار مهمی که باید بدانید اینست که در صورت بلاک شدن اکانت‌تان در اینستاگرام، سیستم برای آنبلاک کردن به مدتی وقت نیاز دارد. برای اینکه اثبات کنید ربات نیستید، باید برای مدتی از تمام فعالیت‌های داخل اپلیکیشن فاصله بگیرید. پیشنهاد می‌شود که حداقل برای ۴۸ ساعت از این شبکه اجتماعی دور بمانید تا سیستم بتواند ریست شود.

وقتی بعد از ۴۸ ساعت به سراغ اکانت بازمی‌گردید، متوجه می‌شوید که آنبلاک شده‌اید و دوباره می‌توانید لایک کنید، فالو کنید و کامنت بگذارید.

فرستادن گزارش برای اینستاگرام

اگر فکر می‌کنید هیچ کار اشتباهی نکرده‌اید که لایق اکشن بلاک اینستاگرام باشید، لازم است برای دفاع از حقوق خود بجنگید. بنابراین یک گزارش صادقانه برای پشتیبانی اینستاگرام بفرستید و همه‌چیز را توضیح دهید.

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  IGTV اینستاگرام چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

گزارش شما توسط یکی از اپراتورهای پشتیبانی اینستاگرام مطالعه می‌شود و اگر بی‌گناهی‌تان اثبات گردد، فورا آنبلاک خواهید شد.

پاک کردن تمامی هشتگ‌های پست‌های اخیر

برخی از هشتگ‌ها توسط اینستاگرام بن یا بلاک شده‌اند. چنین هشتگ‌هایی معمولا از نظر سیستم نامناسب هستند. برخی هشتگ‌ها هم با اینکه نامناسب نیستند، اما در پست‌های نامناسب درج شده‌اند. استفاده از هشتگ‌های هر یک از این دو دسته‌بندی، می‌تواند اکشن بلاک اینستاگرام را بر سرتان نازل کند.

برخی کاربران می‌گویند استفاده مداوم از هشتگ‌های متفاوت می‌تواند در جلوگیری از اکشن بلاک موثر باشد. با این کار به سیستم می‌گویید که ربات نبوده و کاربری فعال هستید.

حذف و نصب دوباره اپلیکیشن

این باید آخرین گامی باشد که برای حل مشکل برمی‌دارید. به این ترتیب، گاهی لازم است اپلیکیشن اینستاگرام را پاک کرده و تمام دیتاهایش را نیز حذف کنید. بعد از گذشت مدتی، دوباره اپلیکیشن را نصب کنید و شاهد برداشته شدن بلاک خواهید بود.

تغییر پسوورد

اگر هیچ‌کدام از روش‌های بالا جواب نداد، تنها این گزینه پیش رویتان باقی مانده. یک تغییر پسوورد ساده، گاهی راه حل پیچیده‌ترین مشکلات است. برخی کاربران می‌گویند که با این کار توانسته‌اند اکشن بلاک اینستاگرام را از بین ببرند.

جلوگیری از اکشن بلاک اینستاگرام

در این بخش از مقاله، چند ترفند کلی برای جلوگیری از وقوع اکشن بلاک پیش پایتان می‌گذاریم. از انجام تمام این کارهای اطمینان حاصل کنید تا خطر بن یا بلاک شدن به حداقل برسد.

کار را در ابتدا آرام شروع کنید

لازم است بعد از ساخت اکانت اینستاگرام، فورا به سراغ لایک کردن و کامنت گذاشتن در پست‌های دیگران نروید. این کار معمولا توسط اکانت‌های بات انجام می‌شود.

بعد از ساخت یک اکانت تازه، باید اول به سراغ پست کردن تصاویر خودتان بروید. پیش از لایک کردن و کامنت گذاشتن، لازم است حداقل ۱۰ پست منتشر کرده باشید. این پست‌ها ضمنا نباید در برهه‌ای مشخص منتشر شوند و بهتر است به انتشار دو تصویر در روز بسنده کنید.

در اینستاگرام فعال باقی بمانید

ضمنا مهم است که از انتشار تصاویر تازه دست نکشید. انتشار حداقل دو پست در هفته، این سیگنال را به سیستم می‌دهد که بات نیستید.

بعد از انتشار آخرین به‌روزرسانی اینستاگرام، این شبکه اجتماعی به دنبال یافتن اپلیکیشن‌های شخص ثالث و ربات‌ها در پلتفرمش بوده است. اگر مشکوک به استفاده از این روش‌ها باشید، اکانت‌تان بلاک می‌شود.

یکی از راه‌های تشخیص این دست از اکانت‌ها، میزان لایک کردن آن‌ها است. برای مثال اگر برای مدتی طولانی هیچ پستی منتشر نکنید و دائما مشغول لایک کردن باشید، اینستاگرام به شما مشکوک خواهد شد.

اسپم نکنید

از انتشار کامنت‌ها و اموجی‌های یکسان پرهیز کنید. اینستاگرام به محض اینکه متوجه این فعالیت‌ها شود، اکانت‌ را بلاک می‌کند. و در این حالت، اکشن بلاک اینستاگرام می‌تواند برای مدتی طولانی و نامشخص، گریبان‌گیرتان باقی بماند.

این اتفاق زمانی می‌افتد که به دنبال افزایش میزان درگیری مخاطبان با اکانت‌تان، از طریق کامنت‌گذاری جمعی در اکانت‌های دیگران باشید. همین موضوع راجع به ارسال انبوهی از پیام‌های دایرکت نیز مصداق خواهد داشت.

فالو و آنفالو را در میزان حداقل نگه دارید

تا جای ممکن از فالو یا آنفالو کردن گروهی اکانت‌ها پرهیز کنید. سیستم اینستاگرام چنین فعالیت‌هایی را مرتبط با بات‌ها شناسایی می‌کند. به صورت روزانه، سقف فالو یا آنفالو در روز، معادل حدودا ۲۰۰ مورد در روز است.

تاکنون با این مشکل در اینستاگرام خود روبه‌رو بوده‌اید؟ چگونه آن را حل کردید؟ آیا مطالب بالا در حل این مشکل به شما کمک کرد؟ تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها

به اشتراک بگذارید

نظر شما نظر خود را وارد نمایید