راهنمای قدم به قدم بازاریابی با لینکدین

لینکدین
زمان مطالعه: 16 دقیقه

لینکدین با بیش از ۶۹۰ میلیون کاربر در جهان یکی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود. از این میان بیش از ۳۰ میلیون پروفایل لینکدین متعلق به کسب‌وکارهاست که هر روز تعداشان بیشتر می‌شود. ابزار و امکانات بازاریابی گوناگونی در لینکدین وجود دارد؛ برای کسب‌وکارهای کوچک، بزرگ، ‌B2B و B2C. حال پرسش مهم این است که با وجود این ابزار قدرتمند، آیا کسب‌وکار شما از امکانات و پتانسیل این شبکه برای بالا بردن آگاهی از برند، ساختن شبکه ارتباطی مخصوص به خود، افزایش لید (سرنخ)، تعامل با مخاطبان و رشد درآمد استفاده می‌کند؟

 با متولد شدن پیوسته رسانه‌های اجتماعی، لینکدین به حاشیه رانده شده اما واقعیت این است که این شبکه می‌تواند بسیار قدرتمند باشد. به‌خصوص اگر به ویژگی‌های پنهان آن آگاه باشید، خواهید دید آن‌طور که شایسته بود به این شبکه اجتماعی توجه نشده است.

این راهنما پر از نکاتی مربوط به لینکدین است که به شما آموزش می‌دهد چطور برای بهبود آگاهی از برند، به اشتراک‌گذاری محتواهای بازاریابی و رشد کسب‌وکارتان از این پلتفرم استفاده کنید. پس بلافاصله پس از مطالعه این مطلب صفحه لینکدین خود را بسازید.

تاریخچه لینکدین

برای کسانی که ممکن است با لینکدین آشنایی نداشته باشند؛ لینکدین در سال ۲۰۰۳ راه‌اندازی شد و در درجه اول هدف آن ایجاد شبکه‌های مربوط به مشاغل و به اشتراک‌گذاری محتواهای مربوط به کسب‌وکار بوده است. این پلتفرم امکان ارتباط و اشتراک محتوا با متخصصان دیگر نظیر همکاران، کارفرمایان بالقوه، شرکای تجاری، رقبا، کارمندان و مشتریان را فراهم می‌کند.

 به همین دلیل است که داشتن صفحه کسب‌وکار در لینکدین اهمیت پیدا می‌کند زیرا این پلتفرم ابزاری بسیار کاربردی برای بازاریابی دارد. حال به مرور راه‌های مختلف استفاده از لینکدین با هدف بازاریابی و رشد کسب‌وکار می‌پردازیم.

نحوه ایجاد صفحه لینکدین

قبل از انجام هر کاری باید در لینکدین صفحه‌ای داشته باشید. برای ایجاد صفحه مراحل زیر را انجام دهید:

۱. در سایت لینکدین به قسمت صفحات لینکدین بروید و بر روی ایجاد صفحه خود کلیک کنید.

۲. دسته‌بندی مناسب کسب‌وکار خود را انتخاب کنید.

۳. جزییات مربوط به شرکت خود را پر کنید. در قسمت پیش‌نمایش می‌توانید ببینید که پس از پر کردن اطلاعات، صفحه به چه شکلی درمی‌آيد.

۴. لوگو و شعار شرکت خود را اضافه کنید. این مرحله اختیاری است اما حتما آن را انجام دهید. صفحات شرکت‌هایی که لوگو دارند، ۶ برابر بیشتر از آن‌هایی که لوگو ندارند بازدید می‌شوند. پس از تکمیل این بخش بر روی ایجاد صفحه کلیک کنید.

تکمیل پروفایل

با اضافه کردن جزییات بیشتر، صفحه خود را از حالت پایه و ابتدایی به سطح بالاتر ارتقا دهید. با این کار افرادی که صفحه شما را می‌بینند اطلاعات بیشتری درباره کارتان به‌دست می‌آورند. همچنین رتبه شما در گوگل و نتایج جستجو در لینکدین افزایش می‌یابد. این یکی از دلایلی است که صفحات کامل، ۳۰٪ بازدیدکننده بیشتری دارند.

برای اضافه کردن اطلاعات، بر روی علامت مداد که در زیر نام شرکت قرار دارد، کلیک کنید.

توصیف شرکت: درباره دیدگاه‌ها، اهداف، ارزش‌ها و رسالتی که برای خود قائلید توضیح دهید. درباره محصولات یا خدمات خود کوتاه بنویسید. گوگل در نتایج جستجوی صفحات تا ۱۵۶ کاراکتر از این متن را نمایش می‌دهد، پس برای بهبود سئو، از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید.

موقعیت: موقعیت مکانی فروشگاه یا دفتر خود را اضافه کنید. اگر بیشتر از یک مکان وجود دارد، می‌توانید از گزینه اضافه کردن موقعیت مکانی استفاده کنید و چند مکان را وارد نمایید.

هشتگ‌ها: برای این‌که پروفایل خود را بیشتر قابل جستجو کنید، از هشتگ‌هایی که در کسب‌وکارتان رایج است، استفاده نمایید.

دکمه سفارشی: برای تشویق بازدیدکنندگان پروفایلتان به انجام یک واکنش به منظور افزایش تعامل، دکمه‌ای در صفحه قرار دهید. گزینه‌های مناسب این دکمه می‌تواند بازدید از سایت، ارتباط با ما، اطلاعات بیشتر و یا ثبت‌نام باشد. مطمئن شوید که URL درست را برای دکمه قرار داده‌اید، تا وقتی افراد روی آن کلیک می‌کنند به صفحه درستی فرود بیایند. برای ردیابی کلیک‌ها حتما پارامتر UTM را اضافه کنید.

مدیریت زبان: اگر برندی جهانی هستید یا مخاطبان چندزبانه دارید می‌توانید اسم، شعار و توصیفات پروفایل خود را به ۲۰ زبان مختلف اضافه کنید.

بازاریابی در لینکدین

بازاریابی در لینکدین فرآیند استفاده از این شبکه با هدف برقراری روابط کاری، تولید لید، تقویت روابط و همکاری‌های تجاری، به‌اشتراک‌گذاری محتوا و جذب ترافیک بیشتر به وب‌سایت شماست. از آنجا که لینکدین می‌تواند نقش موثری در گسترش شبکه‌های حرفه‌ای داشته باشد، بخش جدایی‌ناپذیر استراتژی‌های موفق بازاریابی در کسب‌وکارهاست.

وقتی برای بازایابی کسب‌وکار خود از لینکدین استفاده می‌کنید، دسترسی شما به ویژگی‌های مفید مرتبط با تجزیه‌وتحلیل کسب‌وکار، روابط و ساخت برند بیشتر می‌شود. (در ادامه به همه این نکات به تفصیل پرداخته خواهد شد.)

استفاده از تقویم محتوایی لینکدین

با استفاده از تقویم محتوایی لینکدین از پیش برای پست‌ها برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید تصاویر مناسب تهیه کنید، مقالات رهبری فکری در زمینه کاری خود بنویسید و محتوای مرتبط آماده کنید. با کمک این ابزار و برقراری نظم و برنامه، می‌توانید از پوشش تمامی اهداف بازارابی خود اطمینان یابید. از وبینارهای تبلیغی تا ایجاد تعامل.

بهترین روش‌های بازاریابی در لینکدین

لینکدین امکان جذب ترافیک به وبسایت، تشخیص لیدهای باکیفیت، به اشتراک‌گذاری تخصص‌ها، مدیریت محتوا و گسترش شبکه شغلی را برای شما فراهم می‌کند. همچنین این شبکه راه خوبی برای کشف و جذب استعدادهای تازه به کسب‌وکار را به شما ارائه می‌دهد. این‌ها تنها چند مورد از دلایلی است که ثابت می‌کند لینکدین پلتفرم ایده‌آلی برای کسب‌وکارهاست.

در ادامه بهترین روش‌های بازاریابی و راه‌های موثر استفاده از پلتفرم لینکدین مطرح خواهد شد. این شیوه‌ها را می‌توانید با نیازهای خود تنظیم کنید؛ خواه صفحه شخصی داشته باشید یا هر نوع کسب‌وکاری. با این حال پس از خواندن نکات متوجه خواهید شد که برخی از آن‌ها برای کسانی کاربرد دارند که به دنبال افزایش آگاهی از برند یا به اشتراک‌گذاری محتوا هستند درحالی‌که برخی دیگر برای افرادی مناسب‌ترند که به دنبال استخدام و جذب نیروهای بااستعداد می‌گردند.

نحوه استفاده از لینکدین

 

لینک URL پروفایل خود را شخصی‌سازی کنید

با شخصی‌سازی کردن لینک URL یا همان نشانی صفحه لینکدینتان، پروفایل خود را حرفه‌ای‌تر و دسترسی به آن را آسان‌تر کنید. به‌جای آن‌که پایان لینک تعدادی عدد گیج‌کننده وجود داشته باشد، با آوردن نام خود یا کسب‌وکارتان آن را چشم‌نوازتر کنید. مثلا: http://www.linkedin.com/hubspot

برای انجام این کار می‌توانید در پروفایل از گزینه View و سپس Edit Public Profile and URL استفاده کنید. در این قسمت می‌توانید نام URL خود را به دلخواه انتخاب کنید، مثلا نام و نام خانوادگی و یا نام کسب‌وکار. فقط به این شرط که کاربر دیگری پیش از شما از نام انتخابیتان استفاده نکرده باشد.

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  ۲۱ نکته برای افزایش فالوئر لینکدین به صورت واقعی!

یک تصویر برای پس‌زمینه صفحه لینکدین خود انتخاب کنید

در سال ۲۰۱۴ لینکدین قابلیت اضافه کردن تصویر پس‌زمینه را برای کاربران این شبکه اجتماعی فراهم کرد. با اضافه کردن تصویر مرتبط با برند به پس‌زمینه صفحه لینکدین کسب‌وکارتان، کمی بیشتر به آن هویت بدهید. یادتان نرود لینکدین یک شبکه اجتماعی کاری و حرفه‌ایست پس عکس مرتبطی انتخاب کنید.

سایزی که لینکدین برای تصویر پس‌زمینه به کاربران پیشنهاد می‌دهد ۱۵۸۴ در ۳۹۶ پیکسل است. این تصویر باید در یکی از فرمت‌های JPG، PNG یا GIF بوده و زیر ۸ مگابایت حجم داشته باشد.

از محتوای غنی استفاده کنید

سعی کنید در پست‌هایتان از تصاویر و ویدئوها استفاده کنید. تاثیر این‌گونه پست‌ها در هر رسانه اجتماعی از جمله لینکدین بیشتر از پست‌های ساده است. بر طبق آمار لینکدین، پست‌هایی که دارای تصویر هستند نسبت به آن‌ها که تصویر ندارند ۹۸٪ بیشتر کامنت دریافت می‌کنند. حتی وجود ۳ تا ۴ تصویر در پست گاهی تاثیر بهتری دارد. شما همچنین می‌توانید از پی‌دی‌اف، پاورپوینت و اسلایدشر نیز استفاده کنید.

تعامل با ویدئو در لینکدین ۵ برابر بیشتر از هر نوع محتوای دیگری است. از آنجا که ویدئوهای لینکدین به‌صورت خودکار پخش می‌شوند، توجه بیشتری را جذب خود می‌کنند. علاوه بر این، فرمت ویدئو در الگوریتم لینکدین دارای اولویت است. تمام ویدئوهای پست شده در لینکدین در سربرگ (tab) ویدئو قرار می‌گیرند.

نکته: فراموش نکنید که به‌خاطر بیننده‌های کم شنوا یا ناشنوا، زیرنویس را به ویدئوهایتان اضافه نمایید.

با مشارکت هدفمند بر اساس علائق، امکان تعامل را بالا ببرید

الگوریتم لینکدین پست‌ها را بر اساس نشانه‌های دنبال‌کنندگان رتبه‌بندی می‌کند؛ ارتباطات‌ شخصی، علائق مرتبط و احتمال تعامل. به عبارت دیگر هدف این است که محتوایی به افراد نشان داده شود که می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند. پست‌های شما باید در جهت تحقق این هدف باشند.

اگر فکر می‌کنند کارکنان به پستی علاقه‌مند هستند، می‌توانید به آن‌ها اطلاع بدید تا با پشتیبانی به وسیله تعامل با آن پست، امکان دیده شدن آن را تقویت کنند.

از ویدئوی زنده (لایو) لینکدین استفاده کنید

تنها محتوایی که از ویدئو اشتیاق‌برانگیزتر است، ویدئوی زنده (لایو) است. پخش زنده نسبت به ویدئوی از پیش ضبط شده، ۲۴ برابر تعامل بیشتری ایجاد می‌کند.

کسب‌وکارها برای پخش ویدئوی زنده دلایل زیادی نظیر وبینارها و مصاحبه‌ها پیدا می‌کنند. گاهی اوقات حتی میزبان یک برنامه آنلاین می‌شوند. این کار امکان ارتباط فوری با مخاطبان را فراهم می‌کند. خصوصا برای زمانی که می‌خواهید به پرسش‌ها و نظرات پاسخ دهید، برنامه زنده می‌تواند بسیار اثرگذار باشد.

نکته: پیش از این‌که برنامه زنده پخش کنید از تبلیغ گسترده آن (حتی خارج از پلتفرم لینکدین) غافل نشوید.

به پروفایل لینکدین خود نشان ProFinder اضافه کنید

نشان ProFinder برای شناسایی فریلنسرهاست. اضافه کردن این نشان به پروفایل باعث می‌شود فریلنسرها و کارفرمایانی که به دنبال این افراد هستند، راحت بتوانند یکدیگر را پیدا کنند. به کمک این نشان فریلنسرها می‌توانند مهارت‌ها و تخصص‌هایشان را در معرض دید مخاطبان بگذارند.

لینکدین دو طرح نشان ProFinder را برای انتخاب به شما پیشنهاد می‌کند.

لینک بلاگ یا وب‌سایت خود را در پروفایل لینکدین قرار دهید

شما می‌توانید در نمونه‌کارهای خود در شبکه‌های اجتماعی و صفحه لینکدین،‌ لینک اضافه کنید. همچین می‌توانید در محتوا و اطلاعات مربوط به کسب‌وکار خود لینک قرار دهید تا کلیک بر روی آن بیشتر شود. این ویژگی اجازه می‌دهد تا توجه‌ها را به سمت بخشی از صفحه خود جلب کنید و بتوانید ترافیک بیشتری به سمت لینک مورد نظر خود ببرید.

به عنوان مثال اگر یک پادکست تولید کرده‌اید، می‌توانید برای نشان دادن کار خود لینک قسمت‌های آن را (به عنوان مثال لینک soundcloud) در لینکدین به اشتراک بگذارید تا کارتان بیشتر دیده شود.

پروفایل لینکدین را برای موتورهای جستجو بهینه کنید

رعایت سئو فقط محدود به بلاگ نیست. شما می‌توانید پروفایل لینکدین خود را نیز برای پیدا شدن در موتورهای جستجو با کلیدواژه‌هایی که می‌خواهید، بهینه کنید. می‌توانید کلیدواژه‌هایی را که می‌‌خواهید با آن‌ها پیدا شوید را در قسمت‌های مختلف پروفایل خود بنویسید؛ مثلا در تیتر، خلاصه یا در بخش تجربیات شغلی.

قسمت‌های مختلف پروفایل خود را حذف، اضافه یا مجددا تنظیم کنید

شما می‌توانید بخش‌هایی از پروفایل لینکدین خود را ویرایش یا تنظیم مجدد کنید و اطلاعات لازم را به شیوه مناسب به‌روز نمایید. در هنگام ویرایش نشانه موس را روی فلش دو طرفه در هر بخش بچرخوانید. موس به یک آیکون چهارطرفه تبدیل می‌شود و در این مرحله می‌توانید بر روی موقعیت‌های مختلف پروفایل خود کلیک کنید و آن‌ها را به مکان دلخواه بکشید و سپس بعد رها کنید.

از جستجوهای ذخیره شده و اعلان‌های جستجوی استخدام‌کننده استفاده کنید

اگر از امکان استخدام‌کننده (Recruiter) لینکدین استفاده می‌کنید، می‌توانید برای ذخیره معیارهای جستجوی خود، تاریخچه جستجوهایتان را ذخیره کنید. اگر از طریق لینکدین به بازاریابی فرصت‌های شغلی می‌پردازید، این افزونه ابزار بسیاری مفیدی برای شماست.

با این ویژگی امکان ذخیره جستجوها فراهم می‌شود و وقتی مشخصات حرفه‌ای فرد جویای کار با معیارها و نیازهای شما مطابق بود، اعلانی برای شما ارسال می‌شود و شما را از وجود این مورد آگاه می‌کند. شما می‌توانید در صفحه اصلی مربوط به استخدام، گزینه روزانه یا هفتگی را برای دریافت اعلان‌های جستجو در حوزه نتایج مرتبط انتخاب کنید.

فرصت‌های شغلی را لیست کنید و با کمک پست‌های کاری لینکدین نیروهای بااستعداد استخدام کنید

نوشتن درباره فرصت‌های شغلی را فراموش نکنید. موقعیت‌های جدید شغلی را حتما در صفحه مشاغل در لینکدین اضافه کنید. در این‌صورت جویندگان شغل با جستجوی کلمات کلیدی نظیر عنوان شغل، صنعت، مکان، حقوق، سطح تجریه و موارد دیگر می‌توانند از وجود موقعیت شغلی که شما ایجاد کرده‌اید آگاه شوند.

از امکان تاییدیه تخصص‌ها و تجارب در لینکدین استفاده کنید

لینکدین گزینه‌ای با عنوان تایید (Endorsements) دارد که به شما امکان می‌دهد مهارت‌های افراد (کارمندان، همکاران، فریلنسرها و…) را شناسایی کنید و بتوانید بر حسب آن به آن‌ها پیشنهادات همکاری دهید.

با تایید کردن مهارت‌های افرادی که از نزدیک با آن‌ها همکاری داشته‌اید، در زمینه پیشنهادهای شغلی به آن‌ها کمک می‌کنید، به تاثیرگذاری بیشتر پروفایل آن‌ها یاری می‌رسانید و حمایت‌گر بودن خود را نشان می‌دهید.

با استفاده از پروفایل Open، راه پیام‌رسانی به کسانی که به آن‌ها متصل نیستید را باز بگذارید

شاید بهتر باشد برای برقراری ارتباطات تازه با شرکا یا مشتریان احتمالی، پیامی برایشان ارسال کنید. پلتفرم لینکدین امکان ارسال پیام را فقط برای کسانی که با آن‌ها ارتباط درجه اول دارید باز می‌گذارد (به استثنای اعضای گروه لینکدین). اما برخی افراد این امکان را در صفحه خود باز می‌گذارند، حتی برای آن‌ها که به پروفایلشان متصل نیستند.

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  چطور از ابزار آنالیتیکس لینکدین استفاده بهینه کنیم؟

قابلیت داشتن پروفایل Open که باز گذاشتن امکان پیام‌رسانی را برای همگان فراهم می‌کند مخصوص پروفایل‌های پرمیوم (اکانت‌هایی که صاحب آن مبلغی به عنوان شارژ پرداخت می‌کند) است اما شما با هر نوعی از عضویت می توانید به این اکانت‌ها پیام ارسال کنید.

راه‌های دیگری برای فرستادن پیام به کسانی که هنوز به آن‌ها متصل نیستید وجود دارد. مثلا فرستادن درخواست اتصال به همراه یک پیغام (اگرچه استفاده زیاد از این روش توصیه نمی‌شود). در ‌هرحال با پرداخت حق عضویت (پرمیوم) می‌توانید از ویژگی InMail یا پیام‌رسانی بدون محدودیت استفاده کنید.

نکته: به عنوان گرداننده صفحه لینکین می‌توانید افراد را به دنبال کردن خود دعوت کنید. این کار به آسانی امکان‌پذیر است. ابتدا بر روی Admin Tools که در منوی کشویی گوشه بالا و سمت راست صفحه وحود دارد کلیک کرده و گزینه Invite Connections را انتخاب کنید. نمونه در تصویر زیر نشان داده شده:

اخبار دست اول شبکه خود را بررسی کنید و اخبار مربوط به خود را به اشتراک بگذارید

فید اخبار فیسبوک بخش مهمی در لینکدین است که اخبار شبکه در آن به‌روزرسانی می‌شود. این فید را به‌طور مداوم بررسی کنید تا در اسرع وقت نسبت به روابط، مشتری‌ها، رقبا و دیگر اخبار مطلع شوید. همچنین می‌توانید اخبار مربوط به خود را به‌روزرسانی کنید؛ مثل جزییات محصولات یا خدمات و یا محتوای قابل توجهی که ایجاد و منتشر کرده‌اید.

شما می‌توانید اعلان ایمیل را برای این فید فعال کنید و فیلتر مرتب‌سازی بر اساس «بالاترین به‌روزرسانی» یا «به‌روزرسانی‌های اخیر» را برای نمایش آن انتخاب نمایید.

قابل شناسایی باشید

پروفایل لینکدین شما باید برای مخاطبان به سرعت قابل شناسایی باشد. یک روش خوب برای قابل شناسایی بودن و هماهنگی صفحه کسب‌وکارتان با محتوای بازاریابی، اطمینان از این است که اسم پروفایل، تیتر و دیگر جزییات صفحه به آسانی قابل دیدن باشند. از این‌که ویژگی‌های صفحه‌ با محتوای بازاریابی شما همخوانی داشته باشد و منحصر به شخص یا برند شما باشد، اطمینان حاصل کنید.

نکته: به یاد داشته باشید به منظور قابل مشاهده و شناسایی بودن برای مخاطبان در قسمت تنظیمات، پروفایل خود را روی حالت عمومی تنظیم کنید.

بررسی کنید که چه کسانی پروفایل لینکدین شما را دیده‌اند

کمی درباره مخاطبین خود و کسانی که پروفایل شما را بازدید کرده‌ و محتوای بازاریابی که به اشتراک گذاشته‌اید را دیده‌اند، تحقیق کنید. انجام این کار با استفاده از ابزار Who Viewed Your Profile امکان‌پذیر است. این ابزار به شما کمک می‌کند دقیقا افرادی را که به صفحه شما آمده‌اند را شناسایی و تعداد را محاسبه کنید.

اتصال دنبال‌کنندگان صفحه لینکدین خود به وب‌سایت یا پروفایلی دیگر

این که از اتصالات لینکدین برای جذب ترافیک به وب‌سایت خود استفاده کنید کاملا طبیعی است. طبیعتا یکی از اهداف شما رشد مخاطبان و مشتریان است. اتصال مخاطبان لینکدین – به عنوان مثال به یک سیستم مدیریت تماس – جای خوبی برای شروع است. این گزینه در تنظیمات پیشرفته لینکدین قرار دارد.

برای رشد شبکه حرفه‌ایتان، دنبال‌کنندگان را شخصی‌سازی کنید

برای کمک به رشد شبکه حرفه‌ای شما و افزایش مخاطبان ارزشمند، لینکدین ویژگی‌هایی در دسترس قرار می‌دهد. بسته به هدف و کاری که می‌خواهید انجام دهید، چندین راه وجود دارد که در ادامه با مثال ذکر می‌شود:

  • افراد و پروفایل‌ها را با توجه به سطح ارزشی که برای کسب‌وکارتان دارند اضافه یا حذف کنید.
  • در نظر داشته باشید چه کسانی دنبال‌کنندگان شما را می‌بینند و آن را مدیریت کنید. ممکن است نخواهید رقبایتان ببینند با چه افرادی در ارتباط هستید.
  • برای رشد شبکه و ایجاد روابط جدید، از ارتباطات درجه دوم و سوم استفاده کنید.
  • برای حفظ رابطه با همکاران، شرکا و مشتری‌ها، افرادی که با آن‌ها در ارتباط هستید را از لیست ایمیل و منابع دیگر وارد لینکدین خود کنید. از این طریق افراد در تمامی شبکه‌ها محتوای شما را خواهند دید و بیشتر با نحوه کار و فعالیت‌های شما آشنا می‌شوند.

به گروه‌های لینکدین بپیوندید

گروه‌های لینکدین امکان خوبی برای برقراری ارتباط میان شما و افرادی است که به کسب‌وکار شما علاقه دارند. گروه برای شما و دیگر اعضا مانند مرکزی می‌شود که می‌توانید محتواهایتان را در آن به اشتراک بگذارید و آن را رشد دهید، جایگاه خود را به عنوان متخصص در زمینه کاریتان مستحکم کنید و به تقویت آگاهی از برند بپردازید.

پیوستن به گروه‌های لینکدین مزیت‌های دیگری نیز دارد. وقتی در گروه‌های مربوط به کارتان عضو می‌شوید و در بحث‌های آن مشارکت می‌کنید، خود را به عنوان رهبر فکری در زمینه کاری خود نشان می‌دهید.

علاوه بر این اگر عضو گروهی شوید، بدون آن‌که به تک تک اعضای گروه متصل باشید، می‌توانید پروفایل آن‌ها را کامل ببینید. همچنین لینکدین این امکان را فراهم کرده که بتوانید به کاربران مشترک در آن گروه، ماهانه ۱۵ پیام رایگان ۱:۱ بفرستید. (در حالت عادی این امکان فقط برای اتصال‌های درجه یک شما فراهم است.)

گروه لینکدین خود را بسازید

گروه مخصوص به کسب‌وکار خود را در لینکدین ایجاد کنید. مانند گروه هاب‌اسپات:

با این کار شما می‌توانید رهبری فکری را در کسب‌وکار خود در دست بگیرید، جامعه حامیان خود را گسترش دهید، برای محتوای بازاریابی ایده‌های جدید ایجاد کنید، آگاهی از برند را بهبود دهید و لیدهای (سرنخ) تازه تولید کنید.

در گروه لینکدین خود فعال باشید

دلایل خوبی برای ایجاد گروه در لینکدین وجود دارد. یکی از آن‌ها قدرت تعامل و برقراری ارتباط با اعضای گروهی که مدیریت می‌کنید، به روشی آسان است.

شما می‌توانید به اعضای گروه پیغام بفرستید و یا پست گروهی ایجاد کنید. ارسال پیام یعنی می‌توانید با اعضای گروه به طور مستقیم ارتباط برقرار کنید و یا محتوایی از صفحه گروه را با آن‌ها به اشتراک بگذارید. برای زمانی که محتوایی از گروه هست که می‌خواهید با فردی درمیان بگذارید، چنین امکانی فوق‌العاده است. امکان ایجاد محتوای گروهی دلخواهتان نیز می‌تواند شروع یک بحث مفید در گروه باشد.

آپدیت‌های لینکدین را در توییتر خود به اشتراک بگذارید

حساب کاربری توییتر خود را به پروفایل لینکدین متصل کنید تا بتوانید آخرین وضعیت به‌روزرسانی در پلتفرم لینکدین را در توییتر نمایش دهید. این راه برای تقویت دنبال‌کنندگان توییتر و افزایش تعداد اتصالات در لینکدین نیز مفید و موثر است.

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  از تاثیر لینکدین بر کسب و کار خود غافل نشوید

برای مثال اگر مطلبی را در لینکدین خود گذاشتید که دوست دارید فالوئرهای توییترتان هم آن را ببینند، می‌توانید به راحتی با انتخاب گزینه توییتر از منوی کشویی قسمت پابلیک این کار را انجام دهید.

در به‌روزرسانی مطالب از امکان منشن‌ استفاده کنید

اگر می‌خواهید کاربر یا کسب‌وکار دیگری مطلب تازه شما را ببیند می‌توانید او را تگ کنید (منشن بدهید). منشن دادن در لینکدین هم مانند دیگر شبکه‌های اجتماعی نظیر فسبوک، توییتر و اینستاگرام است. نام کاربر یا شرکت مورد نظر را بلافاصله بعد از نشانه @ در پست تازه خود می‌نویسید تا فرد یا صفحه مورد نظر تگ شود.

از این راه کاربر یا شرکت مورد نظر اعلانی مبنی بر منشن شدن به وسیله شما دریافت می‌کند و نامشان مانند لینک در مطلب به‌روزرسانی‌شده نمایان خواهد شد. این کار به خوبی باعث ایجاد و تقویت تعامل با محتوا و بهبود آگاهی از برند می‌شود.

صفحه لینکدین خود را زیبا طراحی کنید

طراحی صفحه‌های لینکدین در طی سالیان بسیار تغییر و تحول یافته است. از این‌که ویژگی‌های ظاهری صفحه شما درست و مطابق با آخرین تنظیمات این پلتفرم بهینه شده و تصاویر بالاترین کیفیت ممکن را دارند، اطمینان حاصل کنید.

برای لینکدین خود صفحه Showcase ایجاد کنید

صفحات Showcase، مانند صفحات فرعی متصل به پروفایل شما هستند که محتوا یا کمپین‌های خاص شما را نمایش می‌دهند.

صفحات Showcase به شما امکان تبلیغ یک محصول را می‌دهند و باعث ایجاد یک تجربه شخصی هدفمند برای بازدیدکنندگان صفحات شما می‌شوند. این روش بسیار خوبی برای گسترش شبکه شما در لینکدین است زیرا ممکن است افراد بسیاری صفحات Showcase را فالو کنند، بدون آن‌که صفحه اصلیتان را دنبال کرده باشند. (به این صفحه‌ها اصطلاح ویترین نیز داده شده.)

آخرین خبرهای مربوط به شرکت خود را به طور هدفمند در لینکدین بنویسید

اخبار مربوط به کسب‌وکارتان را در صفحه لینکدین به‌روزرسانی کنید تا دنبال‌کنندگان شما بتوانند در جریان تغییرات مربوط به کار شما قرار بگیرند. این کار باعث ایجاد تعامل با فالوئرها می‌شود و آنان را در جریان آخرین توسعه‌های شما قرار می‌دهد. این اطلاعات می‌تواند در قالب متون، تصاویر، ویدئوها و… ارائه شود.

همچنین می‌توانید این اطلاعات را به‌طور هدفمند برای افراد یا گروه‌های خاص ارسال کنید. برای این کار باید معیارهایی نظیر جغرافیا، زبان، حدود سنی، نوع کسب‌وکار و… را در نظر بگیرید تا جامعه هدف هر محتوا مشخص باشد. گاهی نیز این مجموعه را با احتساب یا مستثنی کردن کارکنان انتخاب کنید.

این مطالب هدفمند در صفحه اصلی شما یا صفحه showcase و در صفحه کاربران هدف (به‌ویژه در بخش فیدهای به‌روزرسانی شده) ظاهر می‌شوند.

رتبه بازاریابی محتوا در منابع محتوای ترند شده در لینکدین را بررسی کنید

شما می‌توانید با استفاده از امکان رتبه بازاریابی محتوا و منابع محتوای ترند شده در پلتفرم لینکدین میزان تاثیر بازاریابی محتوای ارگانیک یا پرداخت شده خود را بسنجید.

رتبه بازاریابی محتوای شما با اندازه‌گیری مجموعه تعاملات مخاطبان با محتواها، تاثیر آن را در لینکدین به شما نشان می‌دهد. محتوای ترند وضعیت محتوایی که شما برای مخاطب به اشتراک می‌گذارید را برایتان مشخص می‌کند و از این راه امکان بهینه‌سازی محتوا با هدف تاثیرگذاری بیشتر را برایتان فراهم می‌نماید.

تبلیغات همسان لینکدین را تجربه کنید

اگر به این فکر هستید که تلاش‌های بازاریابی ارگانیک خود در لینکدین را با تبلیغات پرداخت شده کامل‌تر کنید، استفاده از تبلیغات لینکدین انتخاب هوشمندانه‌ایست. یکی از بزرگترین مزیت‌های این تبلیغات امکان هدفمندسازی آن است.

تبلیغات کلیکی (PPC) در لینکدین این امکان را فراهم می‌کند تا تبلیغات را به شکل هدفمند شده و گروهی بفرستید؛ مثلا برای عناوین شغلی مشخص یا صنایعی خاص. با این روش به احتمال زیاد افرادی که به محصول شما نیاز دارند، تبلیغ را می‌بینند.

محتوا را در پلتفرم لینکدین منتشر کنید

نیازی نیست حتما یک اینفلوئنسر لینکدین باشید که بتوانید مقاله‌ای در آن منتشر کنید. امکان انتشار مطلب برای تمامی کاربران فراهم است. تجربه این کار به شما نشان می‌دهد که چگونه این ویژگی می‌تواند با ایجاد محتوا و نمایش آن بر روی صفحه کسب‌وکارتان در لینکدین از اهداف بازاریابی شما پشتیبانی کند.

به عنوان مثال می‌توانید با پیوند بلاگ به لینکدین و نمایش محتوای بلاگتان در این پلتفرم به تعداد دنبال‌کنندگان و بینندگان بلاگ خود اضافه کنید و از طریق لینکدین آن‌ را ارتقا دهید.

در وب‌سایت خود دکمه فالوی لینکدین را قرار دهید

شما می‌توانید دکمه فالوی لینکدین را در وب‌سایت خود قرار دهید تا به این ترتیب پروفایل لینکدین شرکت شما و محتوایی که در آن به اشتراک می‌گذارید بیشتر دیده شود. وقتی فردی که در سایت شماست، بر روی دکمه فالوی صفحه لینکدین که در سایت گذاشتید کلیک می‌کند، به‌طور خودکار به آن متصل می‌شود و قادر خواهد بود که آخرین به‌روزرسانی‌ها را در این پلتفرم ببینند.

این راهی عالی برای تقویت و افزایش تعامل و شمار دنبال‌کنندگان لینکدین شما از طریق هدایت مستقیم ترافیک از وب‌سایت به سمت پروفایل لینکدین خواهد بود.

عملکرد بازاریابی در لینکدین خود را تحلیل کنید

تجزیه و تحلیل تلاش‌های شما برای بازاریابی در لینکدین و انجام اصلاحات در این حیطه، متضمن موفقیت شما در این پلتفرم است. لینکدین دارای ابزار خوب تجزیه و تحلیل و گزارش‌گیری برای ارزیابی عملکرد است. این ابزار داده‌هایی نظیر تاثیر به‌روزرسانی وضعیت، محتوا و دسترسی‌ها و همچنین جزییات مربوط به تعاملات با صفحه و آمار دنبال‌کنندگان شما را ارائه می‌دهد.

بازاریابی در لینکدین را شروع کنید

لینکدین یک شبکه حرفه‌ای است که به شما امکان می‌دهد اعتبارتان را نزد مخاطبان افزایش دهید. شبکه‌ای معنادار ایجاد کنید و از دیگر متخصصان صنعت خود که در این پلتفرم فعالند، بیشتر بیاموزید.

پس از به‌روزرسانی‌های مکرر و اضافه شدن امکانات به لینکدین از ابتدای شروع فعالیت این پلتفرم تا به امروز، انتظار می‌رود این شبکه به پلتفرم اصلی در زمینه بازاریابی و کسب‌وکار، جویندگان و متقاضیان شغل، ارائه دهندگان پیشنهادات شغلی و دیگر فعالیت‌های حرفه‌ای‌ها در این حیطه تبدیل شود. پس حال که این ابزار ارزشمند را در اختیار دارید، از هر فرصتی که در راه بازاریابی در اختیارتان قرار داده به‌خوبی استفاده کنید.

آیا برای شروع بازاریابی در لینکدین آماده‌اید؟

بازاریابی در لینکدین را با تجربه بهترین روش‌هایی که برای کسب‌وکار شما مناسب است، شروع کنید.

برچسب ها

به اشتراک بگذارید

نظر شما نظر خود را وارد نمایید