مهم‌ترین الگوریتم های توییتر در ۲۰۲۰

توییتر
زمان مطالعه: 8 دقیقه

هیچکس دوست ندارد محتوایی که در فضای آنلاین تماشا می‌کند توسط یک الگوریتم دستچین شده باشد. به همین خاطر است که توییتر به مردم انتخاب می‌دهد: توییت‌های برتر در برابر آخرین توییت‌ها. به عبارت دیگر یا استفاده از الگوریتم های توییتر را انتخاب می‌کنید یا باید به همان دیدن آخرین توییت‌ها بسنده کنید.

اما حقیقت این‌ست که الگوریتم های توییتر اندکی اجتناب‌ناپذیر نیز هستند. از In Case You Missed It در تایم‌لاین توییتر گرفته تا تب For You در جستجوگر این شبکه اجتماعی، الگوریتم همواره مشغول به کار است تا به کاربر توییت‌هایی را نشان دهد که به نظرش می‌خواهد ببیند.

 به عنوان یک کسب و کار، شما باید توییت‌هایتان را به گونه‌ای بهینه‌سازی کنید که مورد توجه الگوریتم قرار گرفته و به افراد درست نشان داده شوند.

تغییرات الگوریتم های توییتر در چند وقت اخیر چشم‌گیر و چالش‌برانگیز بوده است. به طوری که بعد از ظهور آن‌ها برای اولین بار، هشتگ #RIPTwitter (به معنای خدا توییتر را بیامرزد) ترند جهانی شد. اما از آن زمان توییتر چندین تغییر کوچک و بزرگ در الگوریتم خود به وجود آورده است تا دوباره رضایت کاربران خود را جلی کند و اکنون شاهد چیزهایی مانند تاپیک‌ها و تایم‌لاین‌های قابل شخصی‌سازی هستیم که باید از کارکردشان آگاه شوید.

 

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  راهنمای جامع توییتر مارکتینگ در سال ۲۰۲۰

 

الگوریتم های توییتر چطور کار می‌کنند؟

الگوریتم توییتر درست مانند الگوریتم دیگر شبکه‌های اجتماعی، تماما راجع به شخصی‌سازی است. از دنیای جنگ ستارگان خوشتان می‌آید؟ پس احتمالا کاراکتر بیبی یودا تمام تایم‌لاین توییترتان را پر کند. سیاست آمریکا را دنبال می‌کنید؟ احتمالا توییتر شما سراسر به اخبار مربوط به مناظرات ریاست جمهوری آمریکا تبدیل خواهد شد.

شاید بپرسید که الگوریتم توییتر دقیقا چطور کار می‌کند؟ پاسخ این سوال واضح است. تمام الگوریتم‌های شبکه‌های اجتماعی با استفاده از تکنولوژی یادگیری ماشینی، محتوا را براساس سیگنال‌های رده‌بندی، منظم می‌کنند. سیگنال‌های رده‌بندی توییتر نیز معیارهایی مانند تازگی پست، ارتباط پست با علایق مخاطب، اینگیجمنت و استفاده از تصویر و ویدیو را شامل می‌شود. به این ترتیب مجموعه‌ای پیچیده از محاسبات شکل می‌گیرد که در آن مسائلی نظیر آنچه در گذشته لایک کرده‌اید و آنچه افراد مشابه به شما لایک کرده‌اند را مورد توجه قرار می‌دهد.

 

توییت‌های برتر در برابر توییت‌های تازه

کاربران توییتر می‌توانند میان دو تایم‌لاین مختلف یکی را انتخاب کنند: یا تایم‌لاین‌ توییت‌های تازه، یا تایم‌لاین توییت‌های برتر.

تایم‌لاین توییت‌های لحظه، محتوا را به محض انتشار در مقابل چشم شما قرار می‌دهد. تایم‌لاین توییت‌های برتر اما ترتیب انتشار پست‌ها را بر هم ریخته و به ترتیب بهترین تا بدترین نمایش می‌دهد.

 

تاپیک‌های توییتر

اواخر سال گذشته میلادی، Topics راهش را به تایم‌لاین توییتر باز کرد. توییتر تاپیک‌های مختلف را بسته به اینکه مردم به چه چیزهایی علاقه دارند پیشنهاد می‌کند. وقتی یک نفر یک تاپیک را فالو می‌کند، توییت‌ها، کاربران، رویدادها و تبلیغات مرتبط با آن موضوع در فیدش ظاهر می‌شود. در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ تاپیک در توییتر داریم و تقریبا هر هفته موضوعاتی تازه اضافه می‌شوند.

 

تایم‌لاین‌های قابل شخصی‌سازی

کاربران توییتر همچنین می‌توانند تا سقف ۵ لیست ایجاد و میان آن‌ها سوییچ کنند. لیست‌ها می‌توانند عمومی یا خصوصی باشند و مانند تایم‌لاین عادی، می‌توان در آن‌ها به سراغ برترین توییت‌ها یا تازه‌ترین توییت‌ها رفت.

الگوریتم تاثیری بر تازه‌ترین توییت‌ها نمی‌گذارد. اما توییت‌های برتر و تاپیک‌ها مستقیما از الگوریتم تاثیر می‌پذیرند. الگوریتم ضمنا برای آنچه در In Case You Missed It، مومنت‌ها، For You و هشتگ‌های ترند شده می‌یابید نیز تصمیم‌گیری می‌کند.

 

سیگنال‌های رده‌بندی فعلی تایم‌لاین توییتر

توییتر می‌گوید که توییت‌های برتر براساس «اکانت‌هایی که بیشترین تعامل را با آن‌ها دارید، توییت‌هایی که با آن‌ها درگیر می‌شوید و بسیاری فاکتور دیگر» انتخاب می‌شوند. تنها می‌توانیم حدس بزنیم که «بسیاری فاکتور دیگر» دقیقا به چه معناست. اما توییتر به تازگی اطلاعات بیشتری درباره سیگنال‌های رده‌بندی توییت‌های برتر و تاپیک‌ها منتشر کرده که به شرح زیر است:

 • تازگی توییت و اینکه از زمان انتشار آن چقدر می‌گذرد.
 • میزان ارتباط منتشر کننده و بیننده توییت.
 • کلمات کلیدی استفاده شده در توییت و میزان اینگیجمنت کاربر با توییت‌هایی که حاوی همان کلمه کلیدی بوده‌اند
 • اینگیجمنت توییت
 • میزان ری‌توییت، کلیک، لایک و ایمپرشن توییت
 • اینگیجمنت توییت در قیاس با دیگر توییت‌های همان کاربر
 • میزان درگیری کاربران با توییت‌های پیشین هر کاربر
 • غنای تصویری
 • نوع محتوای بصری که درون توییت تعبیه شده است (تصویر، ویدیو، گیف)
 • نوع تصاویری که کاربران بیشتر از همه با آن‌ها تعامل دارند
 • تعداد فالوئرهای یک اکانت
 • لوکیشن اکانت و فاصله جغرافیایی او با دیگر کاربران

 

۱۰ ترفند برای افزایش ارگانیک «ریچ» توییت‌ها

ریچ اصطلاحی است که به میزان دیده شده پست‌های شما از سوی گستره وسیعی از کاربران گفته می‌شود. با این ترفندها می‌توانید ریچ خود را افزایش دهید و در تایم‌لاین توییتر، اندکی بالاتر قرار بگیرید.

 

۱.حضوری دائمی در توییتر داشته باشید

حضوری دائمی در توییتر داشته باشید

تمام روابط نیازمند تعهد هستند. حتی روابط شما با فالوئرهای توییترتان. همانطور که خود کمپانی توییتر در بلاگش توضیح داده است: «هرچه مداوم‌تر توییت کنید، به احتمال بیشتری محتوای شما توسط مخاطبان دیده شده و اینگیجمنت به وجود می‌آید». هرچه اینگیجمنت کاربران نیز بالاتر برود، الگوریتم توییتر به احتمال بیشتری توییت‌های شما را در آینده به اشتراک خواهد گذاشت.

پژوهش اخیر مرکز تحقیقاتی Pew نیز این تئوری را تصدیق می‌کند. مشخص شده که فعال‌ترین اکانت‌های توییتر به صورت میانگین تا ۷۰ برابر لایک بیشتر و تا ۲۰ برابر فالوور بیشتر به دست می‌آورند. هرچه با فواصل بیشتری توییت کنید، احتمال آنفالو دسته‌بندی از سوی مخاطبان‌تان بیشتر می‌شود.

 

۲. در زمان درست توییت کنید

در زمان درست توییت کنید

به صورت تمام و کمال روی In Case You Missed It حساب نکنید تا محتوای دیده نشده شما را نجات دهد. لازم است در بازه‌هایی که اینگیجمنت به بیشترین مقدار می‌رسد توییت بزنید، خصوصا از آن‌جایی که طول عمر یک توییت از یک اپیزود سریال Friends هم کمتر است.

تحقیقات نشان داده که بهترین زمان‌ها برای انتشار توییت بین ساعت ۹ صبح تا ۴ عصر است. اما به صورت دقیق‌تر، بازه زمانی ۱۱ صبح الی ۱ ظهر بهترین عملکرد را برای توییت شما به ارمغان خواهد آورد. از سوی دیگر اما بهتر است که خودتان هم آنالیتیکس توییتر را بررسی کنید تا مطمئن شوید به بهترین شکل از پتانسیل‌های کاربران آنلاین و فعال استفاده می‌شود.

 

علاوه بر این ابزارهای مدیریت شبکه اجتماعی مثل تگرولایز نیز می‌توانند به کمک شما بیاند. اگر در ساعت‌های طلایی توییتر درگیر کارهای مهم‌تری هستید و توییت‌زدن را فراموش می‌کنید، می‌توانید توییت خود را آماده انتشار و زمان‌بندی کنید تا در بهترین زمان و بدون هیچ مشکلی آپلود شود. برای اشنایی بیشتر با سایر ویژگی‌های تگرولایز و ثبت نام در این ابزار مدیریت شبکه‌های اجتماعی، وارد لینک زیر شوید:<

ثبت‌نام در تگرولایز

 

۳. هشتگ‌های معنادار بزنید

هشتگ‌های معنادار بزنید

هشتگ‌ها راهی عالی برای کسب موفقیت اولیه در توییتر هستند – چه اکانت شما تجاری باشد و چه خصوصی. برای همین لازم است یک چشم‌تان همواره به هشتگ‌های ترند شده باشد. یا از این بهتر، با سر زدن به بلاگ توییتر، هشتگ‌ها و کلمات کلیدی برتر را از پیش شناسایی کنید. اما در انجام این کار زیاده‌روی نکنید. توییتر پیشنهاد می‌کند که در هر توییت تنها ۲ هشتگ بزنید.

 بعد هم نوبت به تگ‌های مبتنی بر @ می‌رسد. وقتی کسی را منشن می‌کنید، مطمئن شوید که نام کاربریشان را نیز اضافه می‌کنید. به این ترتیب، ری‌توییت شدن توییت را به محض انتشار تضمین می‌کنید. اگر هم یک تصویر در توییت درج کنید، قادر به تگ کردن سقف ۱۰ نفر در آن خواهید بود.

 

۴. از تصاویر، ویدیوها و فایل‌های گیف استفاده کنید

از تصاویر، ویدیوها و فایل‌های گیف استفاده کنید

یک افزایش کوچک اینگیجمنت می‌تواند رده‌بندی توییت شما را از نظر الگوریتم توییتر بهبود اساسی ببخشد. اکنون کاملا اثبات شده که توییت‌هایی که شامل تصویر، ویدیو و گیف باشند بیشتر از هر چیز دیگر توجه‌ها را جلب می‌کنند.

داده‌های توییتر نشان می‌دهد که توییت‌های همراه با یک فایل گیف، ۵۵ درصد اینگیجمنت بالاتر نسبت به توییت‌های بدون گیف دارند. توییت‌هایی که شامل ویدیو باشند نیز ۱۰ برابر اینگیجمنت بیشتر به ارمغان می‌آورند.

 

۵. ترغیب فالوئرها به اینگیجمنت

ترغیب فالوورها به اینگیجمنت

ترغیب کاربران به اینگیجمنت در توییتر کار ساده‌ای است. فقط کافیست خواستار چیزی شوید و آن را به دست خواهید آورد. از کاربران سوال بپرسید، خواستار بازخورد شوید و با ارسال گیف‌ها و اموجی‌های مناسب، به دنبال دریافت ریپلای باشید.

از سوی دیگر می‌توانید با کارهایی مانند مسابقات توییتری، به فالوئرها دلایل بیشتری برای اینگیجمنت بدهید. این دست از فعالیت‌ها همواره جواب داده‌اند و همواره منجر به افزایش شمار لایک‌ها، ری‌توییت‌ها و کامنت‌ها شده‌اند.

بدیهی است که وقتی خواستار اینگیجمنت می‌شوید، باید برای فعالیت وسیع نیز آماده باشید. پست‌های مرتبط را ری‌توییت کنید، به سوالات پاسخ دهید، به کاربران نشان دهید که قدردان توجه‌شان هستید و نگذارید هیچ مکالمه‌ای به صورت یک‌طرفه پیش برود.

 

۶. یک نظرسنجی توییتری را امتحان کنید

نظرسنجی توییتری

رای کاربران نیز می‌تواند اینگیجمنت را بالاتر ببرد. نظرسنجی‌ها راهی سریع و آسان برای بازخورد گرفتن از کاربران راجع به موضوعی خاص هستند. این نظرسنجی می‌تواند شامل هر موضوعی که شما دوست دارید باشد.

 

۷. به فکر رشته توییت هم باشید

رشته توییت

می‌پرسید چرا باید توییت‌هایتان را در قالب رشته توییت منتشر کنید؟ تحلیلگران خود این شبکه اجتماعی می‌گویند چون رشته توییت منجر به شکل‌گیری حس تعلیق و شیفتگی در مخاطب می‌شود.

استفاده خلاقانه از رشته توییت‌ها کاری بسیار سرگرم‌کننده است. برندهای مختلف تاکنون فرمت‌های متعددی برای ساخت یک داستان طولانی به وجود آورده‌اند. و البته که در رشته توییت‌ها بی‌شمار فرصت برای جذب فالوور و اینگیجمنت نهفته است.

 

۸. به ترندها و تاپیک‌های مرتبط بپیوندید

به ترندها و تاپیک‌های مرتبط بپیوندید

لازم است در توییتر همواره در مباحثات مشارکت داشته باشید. به دنبال آخرین ترندها و تاپیک‌هایی بگردید که برند شما می‌تواند در زمینه آن‌ها حرفی برای گفتن داشته باشد. یک تقویم تبلیغاتی برای توییتر داشته باشید و از پیش برای اتفاقات مهم برنامه‌ریزی کنید.

 

۹. بهترین محتوای خود را در بسته‌بندی تازه ارائه کنید

بهترین محتوای خود را در بسته‌بندی تازه ارائه کنید

حتی اگر همواره در حال انتشار توییت‌ها در بهترین بازه‌های زمانی ممکن باشید، باز هم احتمالش زیاد است که فالوورها برخی از توییت‌هایتان را ندیده باشند. و اگر یک محتوا دفعه اول جواب داده، احتمالا یک بار دیگر هم جواب می‌دهد.

 صرفا به ری‌توییت یا کپی کردن بهترین محتوای خود نپردازید. به دنبال راه‌های خلاقانه برای ارائه محتوا در یک بسته‌بندی جدید و متفاوت باشید. ضمنا قبل از بازنشر مطمئن شوید زمان زیادی از انتشار نخست گذشته باشد تا تکراری و خسته‌کننده جلوه نکنید.

برای مثال اکانت‌های متعلق به خبرگزاری‌ها معمولا یک مقاله یا خبر واحد را چندین بار توییت می‌کنند. اما هر بار از یک نقل قول یا تیتر متفاوت استفاده می‌شود تا هر بار جذابیت داشته باشد.

 

۱۰. داده‌های آنالیتیکس توییتر را به کار ببندید

آنالیتیکس توییتر

وقتی نوبت به الگوریتم‌ها می‌رسد، هیچ راهکار واحدی وجود ندارد که موفقیت همه را تضمین کند. از آنالیتیکس توییتر استفاده کنید و به پایش محتوایی که جواب داده و محتوایی که شکست‌خورده بپردازید. سپس با ذهنیت به دست آمده، کارهای آتی خود را بهتر کنید.

 

در بلاگ تگرولایز بخوانید :  با ترند های جدید توییتر در سال ۲۰۲۰ آشنا شوید

 

سخن نهایی

درست مثل هر شبکه اجتماعی دیگری، این الگوریتم های توییتر هستند که میزان موفقیت شما را در جذب مخاطبان تعیین می‌کنند. اگرچه بی‌توجهی به این الگوریتم‌ها آسان به نظر می‌رسد و بسیاری تصور می‌کنند با اتکای صرف بر ایده‌های بکر خود به موفقیت برسند، اما حقیقت چیزی دیگر است. تنها با مطالعه جدی راجع به الگوریتم های توییتر و به کار بستن ترفندهای اثبات شده است که می‌توانید در توییتر به جایگاه و توجه لازم دست پیدا کنید. تمام آنچه در این مقاله به شما آموختیم را به کار بگیرید و خیلی زود متوجه می‌شوید همه‌چیز ارزش وقت و تلاشی که صرف کرده‌اید را داشته است.

برچسب ها

به اشتراک بگذارید

نظر شما نظر خود را وارد نمایید